دانشجویان؛ استعدادهای بالقوه نواحی نوآوری

انجمن‌های علمی دانشجویی و فعالان دانشجویی دانشگاه‌های تهران از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بازدید کردند.
این رویداد توسط پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و با همکاری خانه خلاق و نوآوری دانشجویان دانشگاه تهران برنامه ریزی و روز چهارشنبه ۳ آبان برگزار شد.
بازدید از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با هدف آشنایی با زنجیره ارزش این سازمان و معرفی واحدها، برنامه ها، خدمات و حمایت های این مجموعه برنامه ریزی و اجرا شد.
در این رویداد، مهندس فاطمه صداقت فرد معاون مرکز نوآوری و کارآفرینی معرفی کاملی از اهداف، برنامه‌ها و حمایت های این مرکز ارائه داد که از جمله آن می توان به برنامه های مسئله یابی، ایده یابی، رویش، شکوفایی ، رویدادهای استارتاپی و…. اشاره کرد.
در ادامه مهندس مرجان چمنی معاون مرکز رشد از نحوه جذب و عضویت شرکت های فناور و دانش بنیان صحبت کرد و شرح کاملی از خدمات و حمایت های این واحد ارائه داد.
معاون مرکز رشد به طرح دستیار فناوری نیز اشاره کرد و با بیان اینکه این طرح به ایجاد همکاری میان دانشجویان و شرکت های فناور و دانش بنیان منجر می شود، خاطر نشان کرد: طرح دستیار فناوری یک دوره مناسب برای کارآموزی و تجربه اندوزی است که می تواند به اشتغالزایی بیانجامد.
دکتر مریم حسنوند رییس اداره تجاری سازی و خدمات تخصصی ضمن ارائه شرح کاملی از برنامه ها و حمایت های این واحد اظهار داشت: تمامی فعالان زیست بوم نوآوری کشور می توانند از خدمات و حمایت های این واحد بهره ببرند، از جمله این خدمات می توان به کلینیک کسب وکار، کارگزاران، مدیریت دانش، توسعه بازار، جذب سرمایه و… اشاره کرد.
مهندس محمد رضایی سرپرست ناحیه نوآوری تهران اهمیت نواحی نوآوری در دنیا را توضیح داد و با اشاره به ناحیه نوآوری تهران گفت: دانشجویان؛ افراد با استعداد و یکی از ارکان نواحی نوآوری به شمار می روند و موضوعاتی از قبیل استعدادیابی، ایده پردازی و تامین نیروی کار در این نواحی توسط آن ها پوشش داده می شود.
در بخش دیگر این بازدید، مهندس میثم غنی زاده مدیرعامل شرکت هیرونگار پارس مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از مسیر کسب وکاری خود صحبت کرد و نگاه و نگرش شفاف، صحیح و دقیقی از کارآفرینی ارائه داد.
در پایان، شرکت کنندگان از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و شرکت هیرونگار پارس بازدید کردند.

علاقه مندان می توانند اطلاعات بیشتر درباره خانه خلاق دانشگاه تهران را از طریق لینک زیر مشاهده نمایند.