شعبه دانشکده فنی فومن

دانشکده فنی فومن از سال ۱۳۸۸ به عنوان پردیس دانشگاه تهران آغاز به کار کرد، در این راستا همواره ضرورت وجود یک پارک علم و فناوری در جهت پروش ایده های دانشجویان وجود داشت. لذا براساس رسالت دانشگاه تهران مبنی بر شکل گیری چنین فضایی برای تبدیل ایده به ثروت و به همت مسئولان این دانشکده، میان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و فرمانداری شهرستان فومن در سال ۱۳۹۵ تفاهم نامه ای منعقد گردید. در پی انعقاد تفاهم نامه، ساختمانی واقع در پارک شهر فومن در اختیار مرکز قرار گرفت و پس از تأمین اعتبارات لازم، کار بازسازی آغاز که پس از بیش از یک سال آماده بهره برداری گردید.
این مرکز تا سال ۱۴۰۰ در ساختمان اداری واقع در پارک شهر فومن به فعالیت خود ادامه داده و پس از اتمام تفاهم نامه با فرمانداری به ساختمان اداری دانشکده فنی فومن منتقل گردید. از آن تاریخ این شعبه با هدف توانمندسازی دانشجویان و حمایت از ایده های آنان به فعالیت‌های خود ادامه داده است.
همچنین درحال حاضر مرکز شتابدهنده دانشگاه تهران- دانشکده فنی فومن، دارای مجوز از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با این شعبه در تعامل می باشد.
این شعبه با سازمان منطقه آزاد انزلی و همچنین پارک علم و فناوری گیلان تفاهم نامه همکاری امضا کرده است.

تفاهم نامه همکاری با سازمان منطقه آزاد انزلی:
این تفاهم نامه در راستای حمایت و کمک به ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناور از طریق ارائه خدمات عمومی و تخصصی با ارزش افزوده بالا، جذب سرمایه‌گذاری خارجی و ورود کارآفرینان و واحدهای صنعتی به بازارهای جهانی در مردادماه ۱۳۹۷ منعقد شد.
تفاهم نامه همکاری با پارک علم و فناوری گیلان:
این تفاهم نامه با هدف همکاری در امر توسعه شرکت های فناور و تحقق اقتصاد دانش بنیان در حاشیه نشست روسای پارک های علم و فناوری کشور، در اردیبهشت ماه سال۱۳۹۸ منعقد شد.
برنامه های پیش رو
 امضا تفاهم نامه ۵ جانبه با منطقه آزاد انزلی، پارک علم و فناوری گیلان، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران، صندوق پژوهش و فناوری گیلان، دانشکده فنی فومن
 برگزاری کارگاه های مدیریت تیم، رهبری تیم، جذب سرمایه و…
 برگزاری رویداد ریورس پیچ با همکاری شورای شهر
 برگزاری رویداد کارآفرینی با همکاری شورای شهر
 برگزاری ایونت¬های ترویج کننده فضای کسب و کار
 جذب تیم ها و هسته های فناور

ارتباط با شعبه
آدرس شعبه : فومن، کیلومتر ۱ جاده ماسوله، دانشکده فنی فومن
سرپرست شعبه: جناب آقای دکتر کامران کی نژاد، دکتری مهندسی شیمی دانشگاه پلی تکنیک، عضو هیئت علمی دانشکده فنی فومن
ارتباط با سرپرست شعبه: ۰۹۱۲۶۰۲۵۰۷۹
کارشناس شعبه: زهرا گلشن
شماره تماس : ۰۱۳۳۴۹۱۵ داخلی ۱۷۷

شرکت های عضو و یا مستقر در شعبه
شرکت عضو:
ایده پرداز فناور گستر راستین
https://www.rastinideh.ir