دستیار فناوری

فرصت طلایی اشتغال دانشجویان دانشگاه تهران در شرکت‌های عضو و مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

در طرح دستیار فناوری، شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان میزبان دانشجویان مقاطع تحصیلی مختلف به عنوان مهارت‌آموز خواهند، این طرح با حمایت پارک علم و فناوری از شرکت‌های دانش‌بنیان اجرا می‌شود.

پارک‌های علم و فناوری به عنوان یکی از نهادهای اجتماعی و حلقه‌ای از زنجیره توسعه اقتصادی مبتنی بر فناوری شکل گرفته‌اند و ساختاری حمایتی برای کمک به رشد و توسعه علم و فناوری در جامعه محسوب می‌شوند، و با توجه به آنکه پدیده‌های نوظهور فناورانه بسیاری از دل پارک‌های علم و فناوری شکل می‌گیرد، هنگامی که دانشجویان در چنین فضایی قرار بگیرند، می‌توانند دانش خود را کاربردی کنند و نحوه استفاده از آن را یاد بگیرند؛ درواقع مهم‌ترین هدف طرح دستیار فناوری، آشنا کردن دانشجویان با فضای واقعی کار در حین تحصیل است.

از سوی دیگر شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان به دنبال نیروهای تحصیل کرده، آشنا با فضای کار و تربیت شده هستند؛ بنابراین طرح دستیار فناور کمک بسیاری در این زمینه خواهد کرد زیرا با وجود این طرح هزینه‌ای برای تربیت نیرو پرداخت نمی‌شود و نیروها با هزینه بسیار کمی آمادگی لازم را کسب کرده و در آینده مشغول به کار می‌شوند. به طور کلی می‌توان گفت نیروهای آینده شرکت‌های فناور از طریق این طرح تأمین می‌شود.

برای انتخاب دانشجویان مهم‌ترین معیار نتیجه مصاحبه با شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور است که پس از آن شرکت‌ها بر اساس نیازشان افراد مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند؛ لازم به ذکر است شرکت‌های متقاضی موظف به پذیرش افراد واجد شرایط هستند.

در این طرح دانشجویان یک دوره زمانی ۶ ماهه کار دانشجویی در شرکت‌های فناور و دانش بنیان را می‌گذرانند و در آن مبلغ ماهیانه یک میلیون تومان به دانشجویان کاردانی و کارشناسی، ۲ میلیون تومان به دانشجویان ارشد و ۳ میلیون تومان به دانشجویان دکتری پرداخت می‌شود.

گفتنی است دانشجویان کاردانی پس از گذراندن نیم سال دوم تحصیلی، کارشناسی پس از گذراندن نیم سال ششم تحصیلی، کارشناسی ارشد بعد از گذراندن نیم سال دوم و دانشجویان دکترا بعد از گذراندن نیم سال چهارم می‌توانند در این طرح شرکت کنند.

علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۲۲۰۷۰۰ الی ۴ داخلی ۱۲۴ تماس حاصل نمایند.