حمایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از راه اندازی مرکز توسعه کسب وکار در صنایع

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران؛ تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و شرکت لبنیات پاک روز دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ منعقد شد. این تفاهم نامه به امضا دکتر علی اسدی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و علی عبدی مدیرعامل شرکت لبنیات پاک رسید.

دکتر علی اسدی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، تفاهم نامه میان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و شرکت لبنیات پاک را گامی برای ورود پارک علم و فناوری برای حمایت از راه اندازی مرکز توسعه کسب وکار در صنایع دانست و افزود: طراحی برنامه‌ها و فرآیندهای توسعه کسب‌و‌کارها بر اساس “تحقیق”، “بهینه‌سازی ارتباط با ذینفعان” و “شناسایی فرصت‌های رشد” مؤلفه‌های کلیدی توسعه دانش‌بنیان صنایع در کشور است و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از راه‌اندازی مرکز توسعه کسب‌وکار صنایع حمایت می‌کند.

دکتر اسدی ارتباط دانشگاه با محیط واقعی کسب وکار را موضوعی ضروری دانست و گفت: صاحبان صنایع در شرایطی برای ارتباط با دانشگاه رغبت پیدا می‌کنند، که تأثیر دانش دانشگاهیان و تجربه علمی دانشگاه در توسعه کسب‌وکار خود را لمس کنند. به این جهت امیدواریم راه‌اندازی مرکز توسعه کسب‌وکار در یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های لبنیات کشور، یک تجربه موفق در این زمینه باشد و به دیگر صنایع نیز تسری پیدا کند.

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با تاکید بر ضرورت ایفای نقش مراکز علمی، پرژوهشی و فناوری در زمینه تحقق امنیت غذایی کشور خاطر‌نشان کرد: در دوره های مختلف، نگاه های فنی در اکوسیستم فناورانه کشور غلبه داشته است، این در حالی است که باید ضمن حفظ توفیقات حوزه فنی، به سایر زمینه ها از جمله کشاورزی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و رفتاری و…توجه داشته باشیم و رویکرد کارآفرینی را در تمامی این حوزه ها اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه راه اندازی مرکز توسعه کسب وکار در یکی از بخش‌های بزرگ صنعت لبنیات ایران نشانه دریافتن اهمیت رویکرد کارآفرینانه در صنعت به صورت گسترده و فراتر از توجه صرف به رویکردهای فنی است، گفت: به عنوان قطب پارک های علم و فناوری کشور موظف هستیم در مسیر پیشرفت صنعت کشور در کنار صنایع بایستیم و ظرفیت‌های علمی خود را در اختیار مجموعه‌های صنعتی و تجاری کشور قرار دهیم.

علی عبدی مدیرعامل شرکت لبنیات پاک در خصوص این تفاهم نامه گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حرکت در مسیر دانش‌بنیان شدن صنایع و همچنین ضرورت انطباق فعالیت‌های صنعتی و تجاری با علم روز دنیا به منظور استفاده از ظرفیت مجموعه‌های دانشگاهی، این تفاهم‌نامه منعقد شد.

گفتنی است تعامل در جهت راه‌اندازی مرکز توسعه کسب‌وکار با همکاری و نظارت مرکز توسعه کسب‌وکار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، همکاری در اجرای پروژه‌های پژوهشی فناوری داخلی و بین‌المللی، استفاده از ظرفیت‌های آزمایشگاهی، کارگاهی، تجهیزات و مشاوران تخصصی و کسب‌وکار طرفین برای کمک به صاحبان ایده و رشد و توسعه شرکت‌های فناور، اجرای برنامه‌های و رویدادهای کارآفرینی و فناوری به صورت مشترک، حمایت از صاحبان ایده و ایجاد کسب‌وکارهای جدید به صورت مشترک زیر نظر “مرکز ترویج و توسعه کسب و کار” و همچنین ایجاد زمینه تعامل سه جانبه بین شرکت، پارک و شرکت‌های فناور مستقر در پارک به منظور تسهیل تجاری‌سازی ایده‌ها و محصولات دانش‌بنیان از محورهای این تفاهم‌نامه است.