فراخوان رویداد ریورس پیچ فولاد مبارکه اصفهان درجشنواره ملی فولاد

مجتمع فولاد مبارکه اصفهان با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، در جشنوراه ملی فولاد رویداد ریورس پیچ فولاد را برگزار کرد.

این رویداد با هدف تامین نیازهای فناورانه و پژوهشی صنعت فولاد ایران، برنامه ریزی و به صورت حضوری و مجازی در بیستم بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۹ الی ۱۲ در تالار حافظ هتل المپیک برگزار شد.

رویداد ریورس پیچ فولاد به منظور ایجاد بازوهای تحقیقاتی و اجرایی وابسته به این صنعت ،ارائه خدمات و محصولات منطبق با زنجیره ارزشی فولاد، استفاده از پتانسیل های دانشی موجود در دانشگاه جهت برطرف سازی چالش های موجود در صنایع، استفاده از ظرفیت های علمی و ایده های نوآور دانشجویان دانشگاه جهت ایجاد کسب وکار ، ترویج فرهنگ کارآفرینی و نوآوری و ایجاد مرکزی برای انجام تحقیقات مرتبط با گسترش و توسعه پایدار صنعت فولاد کشور برنامه ریزی شده است.

در این رویداد چالش های پژوهشی و فناورانه فولاد مبارکه اصفهان مطرح و اطلاعات تکمیلی مرتبط با آن در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.

چالش های پژوهشی:

  • طراحی، ساخت، نصب، راه اندازی، تضمین عملکرد و آموزش سیستم شناسایی عیب ویبره جهت به صفر رساندن پارگی ورق در کوره مافل قلع اندود
  • ایجاد دانش فنی طراحی و تولید پودر قالب با توجه به پارامترهای ماشین‌های ریخته‌گری و نوع محصولات تولیدی فولاد مبارکه
  • تبدیل غبارات ناشی از حمل و شارژ مواد اولیه کوره‌های قوس الکتریک فولادمبارکه به بریکت قابل شارژ با نوار نقاله
  • امکان سنجی افزایش توان خروجی نیروگاه بخار
  • بررسی و ارائه راهکارهای مناسب برای کاهش پف و حجم سرباره در پاتیل حمل سرباره مربوط به کوره قوس الکتریکی

چالش های فناورانه:

  • فرآیند پوسته‌زدایی EPS به عنوان جایگزین فرایند اسیدشویی
  • هیدروژن سبز، فولاد سبز

رویداد ریورس پیچ فولاد مبارکه اصفهان در جشنواره ملی فولاد هم به صورت حضوری و هم به صورت مجازی در بیستم بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۹ الی ۱۲ در تالار حافظ هتل المپیک برگزار شد.

علاقه مندان و صاحبان ایده می بایست پس از شرکت در رویداد و دریافت اطلاعات تکمیلی در ارتباط با چالش‌های مطرح شده، نسبت به ارسال طرح های خود اقدام نمایند.

توجه: مهلت ارسال پیش پروپوزال تا ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ می باشد.

صاحبان ایده جهت ارسال طرح های پیشنهادی خود، فایل پیش پروپوزال را از طریق لینک زیر دانلود و پس از تکمیل، طرح های خود را به آدرس ایمیل TTO@utstpark.ir ارسال نمایند.

همچنین مطالعه فایل نکات کلیدی و ضروری مرتبط با پیش‌پروپوزال، پیش از نگارش و ارسال آن ضروری است.

علاقه مندان و متقاضیان میتوانند محتوای مکتوب رویداد مرتبط با چالش های ارائه شده را از طریق لینک های زیر دریافت نمایند.

متقاضیان می‌توانند گزارش تصویری مرتبط با چالش های ارائه شده را به تفکیک از طریق لینک زیر دریافت و مشاهده نمایند.

محتوای تصویری چالش ها

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۸۸۲۲۰۷۰۰ الی ۴ داخلی ۱۸۳ و ۱۶۷ تماس حاصل نمایید.

درباره جشنواره ملی فولاد بیشتر بخوانیم:

در راستای ترویج فرهنگ بومی سازی و بهره برداری حداکثری از توان ساخت داخل و همچنین با توجه به شرایط جاری و نیاز مبرم کشور به  افزایش تولید و اشتغال و کاهش ارزبری و نیل به چشم اندازهای توسعه در صنعت فولاد، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از سال ۱۳۹۷ نسبت به برگزاری جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران به عنوان رویدادی متمایز اقدام کرد که دو دوره برگزار شده آن در برج میلاد تهران با استقبال بی نظیر جامعه آهن وفولاد کشور مواجه شده به طوری که بیش از ۲۰ هزار نفر از مدیران، متخصصان و کارشناسان زنجیره فولاد در این جشنواره و نمایشگاه مشارکت و بازدید داشته اند.در این جشنواره و نمایشگاه، به عنوان بزرگترین گردهمایی تولیدکنندگان، تامین کنندگان، بازرگانان و متخصصان آهن و فولاد کشور، علاوه بر ارائه توانمندیهای شرکت های فعال زنجیره فولاد و تامین کنندگان آنها، مجموعه ای از نیازمندی های زنجیره فولاد کشور در قالب فرصت های ساخت داخل ارائه می گردد که موجب تجمیع تقاضا، تسریع و تسهیل فرآیند ارزیابی و انتخاب تامین کنندگان زنجیره فولاد می شود. همچنین در این جشنواره “میز تعمیق ساخت داخل در زنجیره فولاد” با امضای قراردادها و تفاهم نامه هایی بین شرکت های بزرگ فولادی و معدنی و تامین کنندگان داخلی و با حضور مقامات، مسئولین و مدیران عالی رتبه ذیربط برگزار می گردد. علاوه بر این در این رویداد ویژه، با اهدای جایزه ملی فولاد ایران از تامین کنندگان و سازندگان برتر داخلی تقدیر بعمل می آید. ضمنا کارگاه های آموزشی جهت ارائه تجارب برتر و توانمندیهای تامین کنندگان داخلی در این جشنواره و نمایشگاه برگزار می گردد. 

سومین دوره از جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با رویکرد بومی سازی و توسعه ساخت داخل از ۱۹ تا ۲۱ بهمن ماه سال ۱۴۰۰ در هتل المپیک تهران برگزار می شود.