تیم فناور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، برگزیده علمی هفتمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، تیم فناور برنامه حمایتی شکوفایی در زمره برگزیدگان هفتمین دوره جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان قرار گرفت.
تیم فناور هادی رضایی راد با عنوان ایده ” طراحی سامانه هوشمند اندازه‌گیری و ثبت رطوبت خاک جهت تعیین زمان آبیاری به صورت خودکار” در گروه علوم زیستی به عنوان برگزیده علمی معرفی و تقدیر شد.
در برنامه اختتامیه هفتمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان، مهندس فاطمه صداقت فرد معاون مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان اینکه پارک علم و فناوری، رویدادهای استارتاپی متنوعی را با همکاری جشنواره جمیلی در سال‌های گذشته برگزار کرده است، گفت: خروجی این رویدادها در قالب تیم‌ها و هسته‌های فناور در فضای اشتراکی پارک علم و فناوری مستقر شده و از خدمات شتابدهی و راهبری پارک علم و فناوری استفاده کردند.
گفتنی است جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان، به صورت سالانه با حمایت بنیاد علم و فناوری جمیلی و با همکاری دانشکدگان علوم دانشگاه تهران، بنیاد حامیان دانشگاه تهران، معاونت نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری در راستای حمایت از ایده‌پردازان جوان، ایجاد کسب و کارهای مبتنی بر فناوری، ترویج فرهنگ کارآفرینی با هدف تبدیل دارایی‌های فکری به ثروت، به‌عنوان یک رویداد علمی در سطح ملی برگزار می شود.
محورهای جشنواره در حوزه علوم‌پایه شامل «شیمی»، «فیزیک»، «علوم‌زیستی»، «زمین‌شناسی»، «ریاضی و علوم کامپیوتر» و «هوش مصنوعی» عنوان شده بود و کلیه شرکت‌کنندگان می بایست دارای حداقل ۱۸ سال و ایده‌پرداز اصلی که مسئولیت تیم را بر عهده دارد، کمتر از ۴۴ سال سن داشته باشد.
در هفتمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان در هر گروه برگزیده علمی و برگزیده نهایی معرفی شد، برگزیدگان علمی هر کدام ۱۰ میلیون تومان جایزه نقدی و برگزیدگان نهایی ۱۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی دریافت کردند.