گامی دیگر در بومی‌سازی نیازهای فناورانه کشور در حوزه فناوری اطلاعات

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان عضو پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، نیازهای فناورانه کشور را در حوزه فناوری اطلاعات بومی‌سازی کرده است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، این شرکت دانش‌بنیان موفق شده است با بومی‌سازی، تولید و عرضه محصولات متنوع، گام بزرگی در قطع وابستگی کشور به محصولات مشابه خارجی بردارد.
شرکت مولد علم یکی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران تحت عنوان شرکت دانش‌بنیان در حوزه فناوری اطلاعات و نرم‌افزارهای کامپیوتری و در زمینه رفع نیازهای ذی‌نفعان این حوزه مشغول به فعالیت است.
مهندس حق‌بین، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مولد علم در گفت و گو با تیم رسانه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: نگاه جامع به مسائل حوزه تخصصی شرکت و ارائه راهکارهای جامع جهت رفع نیازهای کشور بارزترین ویژگی شرکت مولد علم است. مدیرعامل شرکت با اشاره به نیاز بازار داخلی و وجود محدودیت‌های اقتصادی، گفت: شرکت توانسته است با توسعه و بومی‌سازی نیازهای فناورانه کشور در سه حوزه ویپ (VoIP) و شبکه، پردازش تصویر و نرم‌افزار با نگاه به نیاز بهره‌برداران در بازارهای داخلی یکی از اصلی‌ترین بازیگران حوزه‌های تخصصی فعالیت خود باشد.
وی با بیان اینکه سادگی در عملکرد، کاربردپذیری، پشتیبانی قوی، پایداری و قیمت مناسب از مهمترین ویژگی‌های محصولات شرکت مولد علم است افزود: مشتریان اصلی محصولات شرکت متنوع بوده و عمدتاً ادارات و سازمان‌های حاکمیتی از قبیل نهادهای زیرمجموعه وزارت کشور، استانداری‌ها، شهرداری‌ها، شرکت‌های خصوصی، دولتی و کسب و کارهای کوچک و متوسط و بزرگ است.
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مولد علم با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها منجر به کند شدن روند پیشرفت شرکت شده است افزود: حمایت‌های ویژه از این نوع کسب و کارها در جهت صادرات محصولات به کشورهای دیگر می‌تواند تسهیل‌کننده مسیر پیشرفت و توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان باشد.
حق‌بین با اشاره به چشم‌اندازهای شرکت گفت: شرکت مولد علم در نظر دارد با گسترش دامنه فعالیت خود به بومی‌سازی فناوری‌های دیگری از موارد نیاز کشور، در جهت تبلور عزم ملی در عرصه‌‏های گوناگون برای پیاده‌سازی سیاست‏‌های اقتصاد مقاومتی بپردازد تا بتواند به یکی از مؤثرترین مجموعه‌‏های فعال در عرصه‏‌های علمی و اقتصادی تبدیل شود.
مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان در پایان بیان داشت: راه‌اندازی یک کسب و کار، هنر و علمی است که به مهارت‌های ارتباطی تجاری، فنی و رهبری نیاز دارد که با ایده‌یابی، بررسی بازار،  تهیه طرح کسب و کار، جذب سرمایه، بازاریابی، فروش و در صورت نیاز توسعه محصول می‌توان به نتیجه مطلوب دست پیدا کرد.
لازم به ذکر است، شرکت دانش‌بنیان مولد علم از شرکت‌های عضو پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از سال ۱۳۹۰ در زمینه  فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم‌افزار های کامپیوتری مشغول به فعالیت است که مرکز خدمات ابری مبتنی بر تلفن ژیکال، سیستم‌‏های تلفنی مبتنی بر  VoIP، سامانه مدیریت و تجمیع اطلاعات ترافیکی (سمتات) و سامانه خودرویی ثبت تخلفات ایستا از مهمترین محصولات این شرکت است.