تولید تجهیزات پزشکی ساخت ایران، نماد خودباوری و توانمندی فناورانه

فناوری تولید تجهیزات پزشکی و توانبخشی داخلی در اختیار یک شرکت دانش‌بنیان عضو پارک علم و فناوری دانشگاه تهران قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، یک شرکت دانش‌بنیان عضو پارک علم و فناوری دانشگاه تهران موفق به تولید تجهیزات پزشکی و توانبخشی داخلی و عرضه آن به بازار شد.

شرکت رهپویان سرمایه اریس یکی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به عنوان شرکت دانش‌بنیان در حوزه تولید تجهیزات پزشکی و توانمندی و در جهت رفع نیازهای بیماران فعالیت می‌کند.

مهندس مریم شجاعی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان رهپویان سرمایه اریس در گفت و گو با تیم رسانه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: این شرکت با بهره‌گیری از به‌روزترین تکنولوژی‌ها، استفاده از مواد اولیه با کیفیت، ضدحساسیت و ارائه مدل‌های مختلف محصولات جهت رفع نیازهای بیماران توانسته است بسیاری از مشکلات آن‌ها را برطرف کند. ایشان با اشاره به تنوع مشتریان محصولات شرکت خاطرنشان کرد، مشتریان اصلی شرکت به طور عمده سازمان‌های دولتی، بیمارستان‌ها و فروشندگان تجهیزات پزشکی و بیماران هستند.

این فناور با اشاره به اشتغال‌زایی شرکت دانش‌بنیان رهپویان سرمایه اریس برای ۶۰ نفر به صورت مستقیم و ترسیم چشم‌انداز شرکت عنوان کرد، یکی از مهم‌ترین اهداف شرکت در زمینه تولید علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، حضور در بازارهای منطقه و جهانی است. در عین حال، مسیر پر فراز و نشیب توسعه و چالش‌های اقتصادی شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله نوسان قیمت مواد اولیه در بازار و همچنین بازار رقابتی و پرتلاطم، مسائل حیاتی پیش روی این شرکت است.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و خارجی و حمایت اتاق‌های بازرگانی از دانش‌بنیان ها و ارائه تسهیلات مالی مناسب می‌تواند راهگشای فعالیت‌های ایده‌پردازان و فناوران باشد گفت: قطعاً بسیاری از محصولات تولید ایران، بسیار با کیفیت‌تر از محصولات مشابه خارجی است، اما در حال حاضر سهم بسیار کمی از بازارهای خارجی متعلق به ایران است و این موضوع نیاز به برنامه‌ریزی و حمایت‌های بیش از پیش دارد.

لازم به ذکر است شرکت دانش بنیان رهپویان سرمایه اریس از شرکت‌های عضو پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در زمینه تولید تجهیزات پزشکی و توانبخشی است که از مهم‌ترین محصولات آن می‌توان به تشک مواج سلولی و ویلچر مکانیکی آلومینیومی اشاره کرد.