شرکت دانش‌بنیان ایده‌آل تشخیص آتیه؛ برگزیده جایزه ملی نکست

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران شرکت دانش‌بنیان تولیدی ایده‌آل تشخیص آتیه مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران موفق به کسب مقام دوم حوزه زیست فناوری و زیست مهندسی در جایزه ملی نکست ( نوآوری کارآفرینان سرآمد توسعه) شد.
این شرکت مقام دوم حوزه زیست فناوری و زیست مهندسی جایزه فناوری نکست را به دلیل موفقیت در “طراحی و تولید کیت‌های تشخیص کمی و سریع D-dimer، LH و Progesterone مبتنی بر روش ایمونوفلورسانس به همراه دستگاه خوانشگر فلورسانس” کسب کرده است.
شرکت دانش‌بنیان تولیدی ایده‌آل تشخیص آتیه با طراحی و ساخت این دستگاه‌ها؛ پلتفرمی را ایجاد کرده که تعداد بیشماری از تست-های تشخیصی آزمایشگاهی (در انسان و دام) را می¬توان بر مبنای این دستگاه اجرا کرد. نکته قابل توجه این است که این محصول برای اولین بار در ایران تولید و قیمت آن نسبت به محصولات مشابه خارجی کاملا رقابتی است.
گفتنی است شرکت دانش‌بنیان ایده‌آل تشخیص آتیه در زمینه تولید کیت¬ها و دستگاه¬های مورد استفاده در آزمایشگاه تشخیص طبی در چهار حیطه¬ی تست¬های بیوشیمی، تست¬های سریع (رپید) یا POCT، تست¬های مبتنی بر تکنیک الایزا و تست¬های انعقادی به فعالیت می‌پردازد.
این شرکت با داشتن تیم مجرب علمی و همچنین زیرساخت‌های مناسب؛ به عنوان یکی از قطب¬های تولید محصولات تشخیصی در کشور، بسترساز تولید بیش از ۱۶۳ نوع محصول در حیطه تشخیص آزمایشگاهی می‌باشد.
لازم به ذکر است تولید محصولات بیوتکنولوژی در حوزه تشخیص از جمله برنامه‌های آتی تحقیق و توسعه این شرکت به شمار می‌رود.
جایزه ملی نکست ( نوآوری کارآفرینان سرآمد توسعه) با همکاری مشترک معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و شهرک علمی-تحقیقاتی اصفهان و با هدف شناسایی و حمایت از فن‌آفرینان کشور در جهت توسعه محصولات با فناوری‌های نوظهور جهانی و گسترش فعالیت‌های تحقیق و توسعه و تمرکز بر فعالیت‌های پیشران که در فعالیت‌های آینده نقش موثری ایفا می‌کنند، به شرکت‌های سرآمد توسعه فناوری کشور اعطا می‌شود.