گفت وگوی زنده با موضوع” تجارب موفق در صنایع خلاق، حوزه استاپ موشن”

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، لایو مشترکی با موضوع تجارب موفق در صنایع خلاق با محوریت استاپ موشن را برگزار میکند.

شما علاقمندان میتونید بیننده این گفت‌وگو زنده (LIVE) در صفحه اینستاگرام پارک علم ‌و فناوری دانشگاه تهران باشید.

 

میزبان: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

مهمان: عقیل حسینیان، کارشناس ارشد ارتباط تصویری دانشگاه تهران

زمان برگزاری: چهارشنبه ۵ آبان ساعت ۲۱

آدرس اینستاگرام پارک علم و فناوری دانشگاه تهران: utstpark@

علاقه مندان میتوانند سوالات خود را از طریق دایرکت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مطرح نمایند تا در هنگام لایو به سوالات پاسخ داده شود.

درباره صنایع خلاق و استاپ موشن بخوانیم:

در سال های اخیر مفهوم اقتصاد خلاق به عنوان نیرویی مولد برای رشد اقتصادی مورد توجه بسیاری از کشورها و مناطق متعدد در سراسر جهان قرار گرفته است. صنایع خلاق به آن بخش از فعالیت‌های حرفه ای و اقتصادی اطلاق میشود که ریشه در خلاقیت، مهارت و استعدادهای فردی داشته و با تکیه بر اصول مالکیت فکری و معنوی بالقوه، اشتغال زا و تولید کننده درآمد به حساب می‌آیند.

طبقه بندی آنکتاد (کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل) از صنایع خلاق، ۴ گروه بزرگ را در بر می‌گیردکه شامل میراث فرهنگی، هنرها، رسانه ها و آفرینش کارکردی میشود. این۴ گروه به ۹ زیرمجموعه هنرهای نمایشی، نمایش فرهنگ، مکان های فرهنگی، هنرهای تجسمی، نشر و رسانه ای، طراحی داخلی، خدمات خلاق، رسانه های جدید، سمعی و بصری تقسیم میشود.

استاپ موشن یکی از تکنیک های انیمیشن (پویا نمایی) و از زیرشاخه های رسانه های جدید است که در آن یک شی یا مدل ثابت (که می تواند عروسک، لگو، نقاشی و … باشد) را مقدار کمی حرکت می دهند و با دوربینی که ثابت واقع شده است از هر فریم عکس برداری یا فیلم برداری می کنند. سپس از پشت سر قرار دادن با سرعت مشخص این فریم ها تصویر حرکت القا خواهد شد و توهم بصری ایجاد می شود. به این طریق استاپ موشن نوعی تکنیک به منظور حرکت درآوردن اجزا ثابت تصویر بر روی صفحه نمایش می باشد.