گفت و گوی تیم رسانه پارک علم و فناوری با فناوران عضو و مستقر در پارک در بهار ۱۴۰۳

روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در بهار ۱۴۰۳ با تعدادی از شرکت‌های فناور و دانش بنیان عضو و مستقر در پارک علم و فناوری مصاحبه کرده است.

این مصاحبه‌ها با هدف معرفی و برندینگ شرکت‌های عضو و مستقر و آشنایی جامعه با دستاوردهای ایشان و امید آفرینی صورت گرفته است.

علاقه‌مندان میتوانند این مصاحبه‌ها را از طریق لینک‌های زیر مشاهده نمایند.

شرکت سنجش افزار آسیا

شرکت سنجش افزار آسیا مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، موفق به تولید مودم های قرائت از راه دور کنتورهای برق شد.

با بهره مندی از این مودم ها، به مراجعه حضوری مامورین قرائت کنتور نیازی نیست و اطلاعات دقیق، از راه دور و از طریق سامانه در دسترس قرار می گیرد.

شرکت هیرونگار پارس

متخصصان شرکت هیرونگار پارس مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، موفق به طراحی و تولید سخت افزار و نرم افزارهایی در حوزه موقعیت‌یابی دقیق، جهت‌یابی ناوبری و ردیابی شدند.

گیرنده مولتی فرکانس از جمله دستاوردهای این شرکت است.

شرکت سازه پایدار الهیه

فناوران شرکت سازه پایدار الهیه مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در دو حیطه تولید محصولات فلزی و پلمیری فعال است.

تولید لرزه گیرهای مکانیکی غیرسازه‌ای، ساپورت‌ها، پروفیل‌های تاسیسات و… از جمله محصولات این شرکت در حوزه محصولات فلزی و عایق‌های الاستومری نیز از محصولات پلیمری این مجموعه میباشد.

شرکت اندیشه‌سازان سلامت پارسیان

شرکت اندیشه سازان سلامت پارسیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در زمینه طراحی و تولید سانتریفیوژ صنعتی و آزمایشگاهی فعال است.

دستاوردهای متخصصان این شرکت در صنایع مختلف از جمله دارویی، پزشکی، غذایی، معدن، فولاد و…. به کار می‌رود.

شرکت داهیان پزشکی پیشرو

متخصصان شرکت داهیان پزشکی پیشرو مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران موفق به طراحی و تولید الکتروشوک اتوماتیک شدند.

با کمک این دستگاه می‌توان تا قبل از رسیدن اورژانس، احیای قلبی بیمار را انجام داد. دستگاه الکترو شوک اتوماتیک با ارائه اطلاعات تصویری و صوتی، کاربر را راهنمایی کرده تا فرایند احیا به درستی انجام شود. این دستگاه استانداردهای ایران و اتحادیه اروپا را دریافت کرده است.

شرکت پیشروان فناوری زیست گونه

فناوران شرکت پیشروان فناوری زیست گونه مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران موفق به طراحی و تولید دستکش هوشمند کنترل و دست مصنوعی هوشمند شدند.

دستکش هوشمند کنترل، حرکات ظرفیت دست را به محیط شبیه ساز و یا هر سخت افزار دیگری منتقل می‌کند و در زمینه‌های AR و VR، هوش مصنوعی، جراحی از راه دور، توانبخشی، حوزه نظامی و… کاربرد دارد.

️دست مصنوعی هوشمند، برای بیمارانی که دچار قطع اندام شده‌اند، همچنین در حوزه‌های اتوماسیون و نظامی نیز کاربرد دارد.

شرکت الکترونیک سازان فن آریا

شرکت الکترونیک سازان فن آریا (اسفا) مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در چهار حوزه تست، پایش، مانیتورینگ و حفاظت بخش الکتریکال صنایع به ویژه صنعت برق در حال فعالیت است.

رله حفاظتی دیجتال سری ١٣١ از جمله محصولات این شرکت است که برای حفاظت از تجهیزات و شبکه متوسط طراحی شده و دارای تاییدیه های ملی و بین المللی است.