پیام تبریک دکتر مهدی فکور؛ رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران؛ به مناسبت فرارسیدن عید نوروز

با اهدای سلام و تحیت
همانگونه مقام معظم رهبری بیان داشته اند، “نوروز یعنی روزی که شما با عمل خودتان، با حادثه‌‏ای که اتفاق می‌افتد، آن را نو می‌‏‌کنید. ما باید نوروز را، نو روز کنیم. نوروز به‌حسب طبیعت، نوروز است؛ جنبه انسانی قضیه هم به‌دست ماست که آن را نوروز کنیم. نوروز بهانه‌ای و وسیله‌ای است برای ارتباط قلبی میان مردم و میان مبدأ عظمت و عزّت، یعنی ذات مقدّس باری‌تعالی.”

سالی که گذشت نظام جمهوری اسلامی با همراهی ملت و دولت ایران و در اجرای منویات مقام معظم رهبری گام های بزرگی به سوی تعالی و توسعه برداشت که در این میان نقش پارک های علم و فناوری به عنوان کانون اصلی تحقیق و توسعه بسیار حیاتی بود؛ بر همین اساس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در سایه همت تمامی ارکان این مجموعه در عرصه‌های بین المللی و ملّی دستاوردهای بسیار عظیم داشت. محققان و فناوران پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با تلاش بسیار توانسته اند به دانش بومی بسیاری از فناوری های روز دنیا دست یافته و بخش عظیمی از نیازهای پایه ای کشور را تامین کنند.
در حالی به استقبال سال جدید می‌رویم که امید داریم در سال جدید و با همت ملت ایران بتوانیم مسیر پیشرفت و توسعه را با قدرت ادامه داده و بار دیگر جهانیان جلوه های موفقیت ایران را به نظاره بنشینند.
در پایان، تبریک و تهنیت صمیمانه خود را به مناسبت فرارسیدن این عید باستانی و آغاز سال نو به شما مردم عزیز ایران تقدیم می نمایم و در پرتو الطاف بیکران خداوندی سلامتی و بهروزی و سالی سرشار از برکت و معنویت و توفیق روز افزون برای شما مسالت می نمایم.