از تولید محصولات و ارائه خدمات آموزشی پژوهشی نوین تا پشتیبانی موثر در گروه آموزشی پژوهشی داناکو

شرکت دانش افروزان نوین آراز (گروه آموزشی پژوهشی داناکو) از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران است که جهت گسترش و آموزش علوم نوین در سطوح آموزشی پایه بویژه دانش آموزان تشکیل گردید و تا کنون با بهره گیری از تجارب نیروهای خلاق و ارائه خدمات آموزشی و پشتیبانی موثر محصولات توانسته نمایندگی های متعددی را در سطح کشور اعطا نماید. خدمات داناکو مبتنی بر سیستم آموزشی کشور بوده و تمامی دوره ها و محصولات چه در بحث آموزشی و چه در فرآیند تولید کاملا کارشناسی شده و جلسات متعددی را تا نتیجه و ایجاد یک خروجی مناسب سپری می کند. این شرکت معتقد است هیچگاه یک محصول آموزشی بدون در نظر گرفتن پشتیبانی آموزشی آن ولو اگر بالاترین کیفیت و دقت را در تولید داشته باشد,موفق نخواهد بود.عکس آن نیز,یعنی برگزاری دوره آموزشی بدون در نظر گرفتن یک محصول جهت انتقال عمیق مفاهیم دارای تاثیر کمی خواهد بود. به همین دلیل است که داناکو خدمات خود را بر دو اصل می‌داند: ۱- تولید محصولات آموزشی پژوهشی نوین ۲- ارائه خدمات آموزشی پژوهشی به همراه پشتیبانی موثر آموزشی

تیم رسانه روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به بهانه آشنایی هرچه بیشتر با این شرکت دانش بنیان، گفتگویی را با جناب آقای دکتر محمد دلفانی مدیرعامل محترم شرکت ترتیب داده‌ است.
۱. جناب دلفانی لطفا بفرمایید زمینه‌ی فعالیت شرکت دانش افروزان نوین آراز و مدل کسب وکاری شرکت به چه صورت هست ؟
زمینه فعالیت گروه آموزشی پژوهشی داناکو ایجاد یک بستر و زمینه جهت پرورش خلاقیت کودکان ، استعدادیابی و استعداد پروری و نیز ایجاد یک تفکر کارآفرینی از سنین پایه است.
ما بر اساس مدل آموزشی خود که انجام دوره های مختلف آموزشی ، ارزیابی نتایج بدست آمده از هر دوره و تطبیق آن با مدل اصلی کار می باشد تا از طریق این فرآیند بتوانیم زمینه های هوشی که کودکان و نوجوانان در آن استعداد بهتری دارند را کسب کنیم.
در تمامی این مراحل از محصولات و ابزارهای نوین خود استفاده می نماییم که در آن در کنار آموزش های تئوری ، فعالیت های عملی و مهارتی نیز قرار دارد.
۲. نقش شرکت در افزایش و رشد تولید داخلی و میزان سهم شرکت از بازار داخلی چگونه است؟
تمام تلاش ما از ابتدا استفاده از محصولات بومی و تولیدی خود شرکت بوده و در این راستا توانسته ایم ۱۵ محصول آموزشی را هم از جنبه های محتوایی و هم جنبه های تولیدی آماده نماییم.
هم اکنون با داشتن بیش از ۲۰۰ نمایندگی در سراسر کشور در قالب همکاری با مراکز مختلف آموزشی توانسته ایم در مدتی کوتاهی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات آموزش و پژوهش دانش آموزی باشیم.
همچنین در کنار محصولات و دوره های آموزشی در سال ۹۹ با همت و پشتکار اعضای تیم داناکو از دو سرویس دانالاین و داناکوییز نیز رو نمایی نمودیم که اولی در حوزه ارائه خدمات برگزاری دوره های آنلاین و ارائه سرویس های مرتبط با این زمینه بوده و دومی نیز نخستین سرویس شبیه ساز وب اپلیکیشن های آموزشی است که هر دو توسط تیم آموزشی داناکو آماده گردیده اند.
۳. آیا رقیب دارید؟ رقبای داخلی و خارجی شرکت؟
در زمینه داخلی رقبایی وجود دارند که با توجه به گسترش زمینه کاری در حوزه خدمات آموزشی آنلاین و ابزارهای مرتبط با این بخش طبیعتا شرکت های مشابه فعالیت ما نیز وجود دارد اما نکته مثبت در داناکو ارائه تمامی این خدمات از محصولات و پیکیج های آموزشی ، سرویس های برگزاری دوره های آموزش آنلاین ، ابزارهای شبیه ساز آموزشی و وب اپلیکیشن های مرتبط بوده که به صورت جامع در حال ارائه خدمات می باشد.
۴. آیا صادرات دارید؟ در زمینه بازار خارجی چه برنامه هایی در نظر دارید؟
در سال ۹۸ فعالیت خود را در زمینه صادرات محصولات آغاز نمودیم و حتی با کشورهای مختلفی از جمله عراق ، افغانستان ، قطر ، آلمان ، الجزایر و جیبوتی نیز مذارکراتی داشتیم اما پس از شیوع کرونا و تاثیر جهانی آن نتوانستیم به برنامه های در نظر گرفته شده دست یابیم . در تلاشیم در سال ۱۴۰۰ در حوزه ارائه خدمات آموزش آنلاین با توجه آماده شدن زیرساخت های آن اقدام نماییم.
۵. نقش شرکت در ایجاد کار و اشتغالزایی به چه صورت بوده است؟
گستره فعالیت نمایندگان در سراسر کشور که بیش از ۲۰۰ نماینده می باشد در کنار اعضای داخلی هر نمایندگی که می تواند شامل مدرسین و بخش های مختلف آن قلمداد گردد نشان دهنده مسیر موفق داناکو در اشتغال زایی است.
همواره تلاش ما در داناکو حمایت از اقشار مختلف در شهرهاست و در این زمینه تخفیف های مناسبی را به نمایندگی های مناطق محروم جهت فعالیت آنها در نظر می گیریم.
در بخش داخلی نیز در کنار نیروهای داخلی که ۶ نفر می باشد با جوانان مختلفی نیز به صورت پروژه ای یا دورکاری یا پاره وقت همکاری داریم و قطعا با توسعه بازار به خصوص در زمینه سرویس های جدید آموزش آنلاین نیروهای بیشتری را نیز به خدمت خواهیم گرفت.
۶. برنامه سال جدید و به طور کلی آینده شرکت بر چه رویکردی استوار است؟
قطعا نگاه ما در آینده همگام بودن با دانش روز جهانی و استفاده از جدید ترین متدها و برنامه های آموزشی است. گسترش خدمات آموزش آنلاین و سرویس نوین داناکوییز با توجه به اینکه تنها کشور در خاورمیانه می باشیم که دارای این سرویس می باشد در تلاشیم تا بتوانیم این خدمات را به کشورهای حاشیه خلیج فارس و سایر همسایگان با چند زبانه کردن آن ایجاد نماییم.
توسعه کیفیت خدمات ، گسترش شبکه نمایندگی و افزایش تنوع محصولاتمان نیز از مهم ترین برنامه های ما در آینده می باشد.
شما علاقمندان می‌توانید جهت ارتباط بیشتر با داناکو به سایت‌های رسمی این شرکت با استفاده از لینک‌های زیر مراجعه نمایید.
داناکو

داناکوییز

دانالاین