بازگشت به زندگی روزمره با همکاری اپل و گوگل

در سراسر جهان، دولت ها و فعالان بخش درمان، در تلاش برای یافتن راه حل هایی برای پاندومی کرونا هستند تا از مردم محافظت کند و سلامت را به جامعه بازگردانند.

برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزارها با تهیه ابزار های فنی سعی دارند تا با این بحران مقابله کنند و جان انسان ها را نجات دهند.
گوگل و اپل در یک همکاری مشترک در تلاشند تا با استفاده از فناوری بلوتوث به دولت ها و سازمان های بهداشتی در کاهش شیوع بیماری کرونا کمک کنند. این دو شرکت بیان کردند که حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران موضوع اصلی این طرح است. به علت انتقال سریع کرونا از طریق تماس با مبتلایان، سازمان های بهداشت عمومی به اهمیت ردیابی و شناسایی مبتلایان پی برده اند. در همین راستا اپل و گوگل راه حلی جامع مطرح کرده اند که شامل رابط برنامه کاربردی (APIs) و فناوری سطح سیستم عامل است و امکان ردیابی مخاطب را ایجاد می کند. با توجه به نیاز فوری جوامع، در نظر دارند تا این راه پیشنهادی را در دو مرحله اجرایی کنند و در عین حال از حریم شخصی کاربران نیز محافظت کنند.
در ماه می، برای اولین بار، گوگل و اپل رابط های برنامه کاربردی (APIs) را منتشر کردند که با استفاده از برنامه های کاربردی (application) مرتبط با بهداشت عمومی و در دستگاه هایی با سیستم عامل اندروید و آی او اس سازگاری و همکاری متقابل دارد. این برنامه های رسمی برای استفاده کاربران در دسترس قرار خواهد گرفت.
در مرحله دوم، اپل و گوگل در نظر دارند پلتفرمی برای ردیابی مخاطب مبتنی بر بلوتوث فعال کنند و این امر در ماه های آینده و با بسترسازی و ایجاد این قابلیت در بخش های اصلی صورت خواهد گرفت. آن ها معتقدند در مقایسه با استفاده از رابط های برنامه کاربردی (APIs)، استفاده از پلتفرم مبتنی بر بلوتوث راه کاربردی و بهتری است.
در این طرح حفظ حریم خصوصی، شفافیت در کار و رضایت کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است. گوگل و اپل اعلام کرده اند که اطلاعات مربوط به کار خود را به صورت علنی و برای تجزیه و تحلیل دیگران منتشر خواهند کرد.
مترجم: زهرا سلیمان زاده کارشناس روابط عمومی
منبع: