حرکتی نو برای تجاری‌سازی طرح‌های تحقیقاتی صنعت برق

پارک علم وفناوری دانشگاه تهران طی همکاری و همراهی با پژوهشگاه نیرو و شرکت گسترش صنعت، در فرایند تجاری‌سازی ایده‌هایی در حوزه تولید و توزیع مشارکت می‌کند.

پژوهشگاه نیرو و شرکت گسترش صنعت، به عنوان کارگزار تجاری سازی ارزیابی و شاخص گذاری، ۳۵ طرح در حوزه تولید و توزیع را از ۱۰ شرکت برق منطقه‌ای کشور در استان‌های یزد، البرز، مرکزی، زنجان، گیلان، مشهد، هرمزگان، پژوهشگاه نیرو کرمان( شمال/جنوب) دریافت و ارزیابی کرده‌اند.
اطلاعات کلی طرح‌های ارسالی، استخراج و مورد بررسی داورانی از پژوهشگاه نیرو و صنعت برق و داورانی از دانشگاه تهران قرار گرفته است و پس از جمع آوری نظرات داوران، بر مبنای سه معیار؛ وضعیت بلوغ طرح، ارزیابی بازار محصول و آمادگی تجاری‌سازی فرایند امتیازدهی انجام شده است. پس از ارزیابی طرح‌ها، نقشه راهی برای تجاری‌سازی طرح‌ها طراحی گردید.
پارک علم وفناوری دانشگاه تهران در همراهی با پژوهشگاه نیرو و شرکت گسترش صنعت در راستای تجاری‌سازی طرح‌های تحقیقاتی حوزه تولید و توزیع، به برگزاری رویدادی در این حیطه اقدام کرد. طی این رویداد، صاحبان ایده اقدام به ارائه طرح‌های خود برای فعالان صنعت برق و سرمایه‌گذاران این حیطه خواهند نمود.
در این مرحله از فراخوان، فرایند جذب سازنده برای تجاری‌سازی این طرح‌ها برگزار می‌شود و حتی محققان نیز شانس سازنده بودن را دارند. در این فراخوان، برای سازندگانی که آمادگی خود را در جهت ساخت و پیاده‌سازی طرح‌های پیشنهادی اعلام کنند، مشوق‌هایی همانند تسهیلات و یا هماهنگی برای سفارش خرید بر مبنای طرح تعریف می‌شود.
این رویداد در روزهای ۲۰ و ۲۱ آبان ماه برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این رویداد و کسب اطلاعات بیشتر به سایت gsit.ir/cic مراجعه کرده و یا با شماره ۴-۸۸۲۲۰۷۰۰ داخلی ۱۶۷ و ۱۸۳ تماس حاصل فرمایند