1655542069-010

راه اندازی شعبه جدید پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در املاک مجاور دانشکده محیط زیست

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران املاک مرتبط با طرح توسعه دانشگاه تهران که در طول 20 سال گذشته از مالکان شخصی خریداری شده و درحال حاضر تحت مالکیت دانشگاه تهران است، به عنوان شعبه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مورد بهره برداری قرار می گیرند.

در همین راستا، بخشی از املاک واقع در محدوده طرح توسعه دانشگاه تهران که در خیابان‌های مجاور پردیس مرکزی دانشگاه و جنب دانشکده محیط زیست قرار دارد، به راه‌اندازی شعبه پارک علم و فناوری دانشگاه ویژه استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور حوزه محیط زیست اختصاص پیدا می‌کند. این موضوع گامی در جهت تحقق هدف دانشگاه تهران و دستور دکتر سید محمد مقیمی رییس دانشگاه تهران مبنی بر جذب حداکثری واحدهای فناور و دانش بنیان تا پایان سال 1401 به شمار می آید.

دکتر علی اسدی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران همزمان با هفته محیط زیست، از املاک تملک شده در طرح توسعه دانشگاه که در مجاورت دانشکده محیط زیست واقع شده است، بازدید کرده و موافقت نهایی به منظور راه اندازی شعبه پارک علم و فناوری ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه محیط زیست اعلام شد.
دکتر علی اسدی با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به 200 واحد فناور و شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر هستند، گفت: ساختار پژوهش و فناوری دانشگاه تهران به منظور خلق ارتباط ارگانیک میان پارک علم و فناوری و دانشکده ها بازطراحی شده و در تلاشیم تا یافته ها و نتایج تحقیقات دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در قالب پایان نامه ها و رساله ها موجود است، به فناوری و تولید محصول در شرکت های دانش بنیان که در شعب پارک علم و فناوری دانشگاه تهران که در دانشکده ها مستقر است، منجر شود.
دکتر علیرضا نورپور رئیس دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران با اشاره به اینکه دانشکده محیط زیست اولین دانشکده دانشگاه تهران است که شعبه مستقلی از پارک علم و فناوری در آن راه‌اندازی می‌شود، گفت: با توجه به چالش‌های متنوع زیست‌محیطی در کشور نیاز است که با سرعت بیشتری عقب‌افتادگی در زمینه استفاده از راه‌حل‌های دانش‌بنیان را جبران کنیم.
دکتر نورپور از تنوع موضوعی بالا در عرصه فعالیت های پژوهشی محیط زیست صحبت کرد و افزود: تمرکز بر روی چند حوزه مشخص از طیف وسیع فعالیت‌های پژوهشی در حوزه محیط زیست می‌تواند خروجی قوی‌تری به دست دهد. به عنوان نمونه، با توجه به اینکه صنعت سیمان از یک طرف آلاینده‌ترین و انرژی‌بر ترین صنعت است و بیشترین دی اکسید کربن تولیدی در بین صنایع را دارد و از طرف دیگر ایران سومین تولیدکننده سیمان در دنیا است، بنابراین لازم است تمرکز تحقیقاتی بیشتری در این حوزه داشته باشیم.
وی در ادامه با اعلام انجام برنامه‌ریزی هایی در جهت راه اندازی مرکز تحقیقات سیمان در دانشگاه تهران، اظهار داشت: آمادگی داریم بخشی از ظرفیت فیزیکی پیش‌بینی‌شده برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در شعبه دانشکده محیط زیست پارک علم و فناوری دانشگاه تهران را به استقرار شرکت‌ها و واحدهای فناوری اختصاص پیدا دهیم که می‌خواهند در زمینه کاهش مسائل زیست محیطی صنعت سیمان فعالیت کنند.

.

برچسب ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.