پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، بستر حمایت از هسته‌های پژوهشی و فناوران نوپا

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، بیست‌وچهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز ۲۰ آذر ماه ۱۴۰۲ به طور رسمی و با حضور دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و پژوهشگاه‌های برتر کشور و با شعار پژوهش و فناوری پیشران رشد تولید و مهار تورم آغاز به کار کرد.
افتتاحیه نمایشگاه با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برگزار شد. در ادامه دکتر محمدعلی زلفی‌گل، با همراهی مسئولان معاونت پژوهشی و همچنین معاونت فناوری و نوآوری وزارت عتف از نمایشگاه بازدید کردند.
در بازدید وزیر علوم از غرفه دستاوردهای ویژه وزارت عتف، یکی از دستاوردهای برتر پژوهشی و هسته فناور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با عنوان ایده «سامانه ترکیبی تشخیص مواد مضر در خشکبار» مستخرج از رساله دکتر محمد قوشچیان، راهنمایی دکتر سید سعید محتسبی و مشاوره دکتر شاهین رفیعی رونمایی شد.
در ادامه برنامه‌ها و بازدیدهای نمایشگاه، معاون فناوری و نوآوری وزارت عتف از ۷ شرکت و ۴ هسته‌ فناور مستقر در غرفه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بازدید کرد. دکتر محمدعلی‌نژاد ضمن حضور در بخش ویژه ناحیه نوآوری تهران در غرفه پارک، اظهار داشت حمایت از تشکیل هسته‌های فناور دانشجویی و پژوهشگران نقش بسزایی در تحقق اقتصاد دانش‌بنیان خواهد داشت.
در ادامه برنامه‌های روز اول نمایشگاه در غرفه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، جلسات و نشست‌های مختلفی با مسئولین مرتبط و بازیگران ناحیه نوآوری با محوریت توسعه زیست بوم کارآفرینی و ناحیه نوآوری تهران برگزار شد.
گفتنی است بیست‌وچهارمین نمایشگاه‌های دستاوردهای پژوهش و فناوری در محل مصلی امام خمینی (ره) تا ۲۲ آذر ماه برپا است.