سرپرست پارک علم و فناوری دانشگاه تهران منصوب شد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، رئیس دانشگاه تهران طی حکمی دکتر مهدی فکور ثقیه استاد دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران را به عنوان سرپرست پارک علم و فناوری دانشگاه تهران منصوب کرد.

دکتر سید محمد مقیمی، رئیس دانشگاه تهران در حکم انتصاب سرپرست جدید پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، تاکید کرده است: «ظرف مدت یک ماه با هماهنگی معاونت محترم طرح و برنامه با نظرخواهی از خبرگان دانشگاه، نسبت به بازطراحی ساختار سازمانی حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه در قالب پیکره سازمانی یکپارچه و ارتباطات ساختاری پویا و متداخل، اقدام لازم به عمل آورید.»

در بخش دیگر این حکم آمده است: «انتظار می‌رود ضمن تعامل سازنده با کلیه ذی‌نفعان و همچنین بهره‌مندی از توان مدیران، اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان بر محور جهاد علمی برای تحقق دانشگاه کارآفرین با رویکرد مسئولیت‌پذیری اجتماعی موارد ذیل را در ساختار جدید مورد اهتمام ویژه قرار دهید.

  1. استفاده از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری در جهت تقویت روحیه کارآفرینی با مشارکت دانشکده کارآفرینی و سایر دانشکده‌های مرتبط؛
  2. تجاری‌سازی و تکمیل چرخه علم، پژوهش و فناوری؛
  3. تلاش در جهت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و اشتغال‌سازی تخصصی در تعامل با معاونت پژوهشی، دانشکدگان و دانشکده‌ها؛
  4. ایجاد محیط مناسب برای استقرار و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان با تاکید ویژه بر ظرفیت‌های دانشگاه؛
  5. تجاری‌سازی پایان‌نامه‌ها، رساله‌ها و حمایت از طرح‌های اساتید در جهت رسیدن به محصولات و خدمات مورد نیاز صنعت و جامعه؛
  6. حمایت از حضور فعال و مؤثر شرکت‌های دانش‌بنیان در بازارهای فناوری داخلی و جهانی؛
  7. حمایت از ایده‌های فناورانه دانشجویان تا رسیدن به محصول و ورود به بازار کسب‌وکار؛
  8. نیازسنجی و برقراری ارتباط مؤثر با صنایع و حامیان کسب‌وکار با هدف ایجاد زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاه؛
  9. استفاده از حمایت‌های نهادهای ذیربط در جهت گسترش روحیه پژوهش و نوآوری در دانشگاه؛
  10. زمینه‌سازی برای معرفی یافته‌های پژوهشی دانشگاه و محصولات شرکت‌های مستقر در پارک برای جلب حمایت و عرضه به بازارهای هدف.»

دکتر سید محمد مقیمی همچنین در نامه‌ای جداگانه از زحمات و تلاش‌های دکتر عباس زارعی هنزکی در مدت تصدی ریاست پارک علم و فناوری دانشگاه تهران تشکر و قدردانی کرده است.