حضور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در نمایشگاه مجازی پژوهش، فناوری و فن بازار وزارت علوم،تحقیقات و فناوری

بیست و یکمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار به صورت مجازی و با مشارکت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و سایر پارک‌های علم و فناوری، مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی، پژوهشگاه‌ها و مراکز علمی نقاط مختلف کشور از ۲۷ آذر تا ۳۰ آذر ۹۹ برگزار شد.

نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش، فناوری و فن بازار به عنوان رویدادی در مجموعه نظام علم و فناوری است که هدف آن ارائه یافته‌های محققان، پژوهشگران و فناوران، از یک سو و دریافت نیازهای پژوهشی و فناوری از سوی دیگر برای تحکیم و سیستمی نمودن روابط بین کنشگران در این مجموعه و در نهایت تجاری سازی فناوری و ارتقای قدرت رقابت ملی می باشد.
تحقق اهداف مرتبط با چرخه علم و فناوری، تجاری سازی فناوری و فن بازار مستلزم برقراری ارتباط نزدیک بین مراکز علمی و فناوری از یکطرف و مراکز اجرایی، تولیدی و صنعتی ( جهت آشنایی متقابل و اعتماد سازی هرچه بیشتر) و موسسات تامین مالی از طرف دیگر می باشد، تا امکان همکاری های متقابل برای دستیابی به منافع طرفین که منافع ملی را به‌دنبال خواهد داشت، میسر گردد .دستیابی به این اهداف مستلزم ارتباط چهار رکن عرضه فناوری، تقاضای فناوری، کارگزاران و سرمایه‌گذاران و ارتباطات بین الملل است.
در همین راستا پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به همراه تعدادی از شرکت‌های مستقر، در این نمایشگاه حضور یافت. طرح بومی‌سازی سیستم کنترل توربین‌های جنرال الکتریک از سوی شرکت پارس پرداز مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه در بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار معرفی گردید.
این سیستم جهت کنترل، راهبری، حفاظت و بهره برداری ازانواع توربوکمپرسورها، توربوژنراتورها، توربوپمپ ها در توانهای مختلف مورد استفاده و بهره برداری قرارگرفته و در صنایع مختلف اعم از نفت وگاز و پتروشیمی و نیروگاهی کاربرد دارد. محصول توسط شرکت پارس پرداز مهندسی معکوس وبومی سازی شده بعنوان یک محصول دانش بنیان بصورت انبوه و صنعتی تولید و با موفقیت در زیر مجموعه وزارت نفت مورد استفاده قرارگرفته است. وعلاوه بررفع نیاز داخلی موجب خروج منابع قابل توجه ارز درشرایط کنونی تحریم گردیده است.
این محصول قابلیت نصب درکلیه ادوات دوار ساخت ge امریکا رادارد و با توجه به استحصال دانش فنی، قابلیت نصب و ادابته شدن روی تمام توربین‌های دارای سیستم کنترل قدیمی را داشته و همچنین امکان توسعه برروی تمام محصولات سایر برندها را دارد. هدف غایی محصول نصب روی توربین ملی می باشد.