photo_2019-11-24_17-24-19

حضور پر رنگ پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در نمایشگاه کار دانشگاه تهران

نمایشگاه کار دانشگاه تهران با حضور شرکت ها و سازمانهای مطرح کشور و داشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاههای سراسر کشور، 28 و 29 آبان ماه سال 1398 توسط دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.
نمایشگاه کار دانشگاه تهران، رویدادی است که در آن سازمان‌ها با موقعیت‌های شغلی خود در آن حاضر شده و فرصت می‌یابند تا با تعداد زیادی از کارجویان ملاقات کرده و در یک فضای رقابتی نسبت به جذب نفرات موردنظر جهت استخدام،کارآموزی وکارورزی اقدام کنند. طبیعتا چنین رویدادی می‌تواند بستری مطمئن برای کاریابی، جستجوی رزومه، تبادل اطلاعات و توانمندی‌های کارجویان با کارفرمایان باشد.
از مهمترین مزیت های برگزاری این نمایشگاه می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  1. بررسی چالش های خاص سازمانهای شرکت کننده در نمایشگاه کار در حوزه های مختلف به صورت موردکاوی
  2. ارزیابی رزومه ها و سنجش کارجویان بر مبنای آزمون های معتبر با رویکرد شایستگی
  3. تحلیل برند کارفرمایی

همچنین برگزاری کارگاه ها و پنل های تخصصی با موضوعات رزومه نویسی به زبان فارسی و لاتین،مصاحبه شغلی،آشنایی با زبان بدن،تدوین برنامه توسعه فردی،طراحی مسیر شغلی،آشنایی با شبکه های اجتماعی معتبر کاریابی در دنیا بر اساس نیازهای کارجویان و کارفرمایان از دیگر مواردی بود که در این نمایشگاه وجود داشت.
پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نیز با حضور سه شرکت مستقر با نام های راهکارهای هوشمند سامیز، سانا گستر سبز و فن افزار دانش، از غرفه داران این نمایشگاه بود.
پارک علم و فناوری دانشگاه تهران همچنین همزمان با افتتاحیه این نمایشگاه از طرح ” جیکو ” رونمایی کرد. پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در راستای ایجاد فرصتی برای اشتغال دانشجویان دانشگاه تهران و حمایت از شرکت های فناور، اقدام به اجرای طرح جیکو (JiCo) برای عرضه توانمندی های دانشجویان و پاسخگویی به تقاضای نیروی انسانی دانشی شرکت ها نموده است.
جیکو که مخفف عبارت Job in Company و به معنای اشتغال در شرکت است، با هدف ایجاد یک شبکه ارتباطی بین دانشجویان دانشگاه تهران و شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه راه اندازی شده است.
جیکو در نمایشگاه کار دانشگاه تهران، مورد استقبال ویژه دانشجویان قرار گرفت.


برچسب ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.