نمایشگاه مجازی

نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت ، روزنه ای برای بومی سازی فناوری ساخت تجهیزات وارداتی

**پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در هشتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت سال 99 شرکت کرد.

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به همراه هشت شرکت‌مستقر خود، در هشتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت سال 99 که همزمان با هفته پژوهش و بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور به صورت مجازی در آذر ماه برگزار شد، حضور یافت.

” نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت” به همت معاونت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و در راستای سیاست‌های کلان تقویت اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود، با حمایت از صنعتگران، پژوهشگران و فناوران کشور برای بومی‌سازی فناوری ساخت تجهیزات وارداتی، توانسته است به عرضه و فروش قابل‌توجه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی پیشرفته و دانش‌بنیان در کشور کمک شایانی نماید.

در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت ، تولیدکنندگان داخلی و مصرف‌کنندگان تجهیزات و مواد آزمایشگاهی حضور پیدا می‌کنند و علاوه بر آن، خریداران بخش دولتی می‌توانند از یارانه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برای خرید تجهیزات و مواد و استفاده‌کنندگان و خریداران بخش خصوصی می‌توانند از تسهیلات لیزینگ بهره‌مند شوند. اصلی‌ترین هدف نمایشگاه، تحریک تقاضای خرید داخل برای دانشگاه‌هایی است که بازار بکری برای محصولات و تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته در کشور به شمار می‌روند.

این نمایشگاه، در چهارده بخش موضوعی نفت و پتروشیمی، برق، الکترونیک و نرم‌افزار، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی و متالوژی، کشاورزی و محیط‌زیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی و زیست مواد، تجهیزات تست و آزمون صنعتی، خدمات کالیبراسیون و یک بخش موضوعی جدید به منظور حمایت از شرکت¬های دانش ¬بنیان و فناور تولید کننده تجهیزات آموزشی مورد نیاز آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

از مزایای ویژه شرکت برای خریداران نمایشگاه ایران‌ساخت سال 1399 می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• بهره‌مندی از تخفیف‌ نمایشگاه تا سقف 40% از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
• امکان خرید اقساطی برای بخش خصوصی و اشخاص حقیقی (لیزینگ 8 الی 10% با بازپرداخت یک الی سه ساله)

نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت از سال 1392 سالیانه برگزارشده درمجموع پنج دوره گذشته بیش از 380 میلیارد تومان فروش داشته و ششمین دوره آن از سوم تا ششم دی‌ماه 1397 با حضور 350 شرکت و عرضه حدود 9000 مدل محصول برگزارشده است. هفتمین دوره این نمایشگاه نیز از بیست و ششم تا بیست و نهم آذرماه 1398 با حضور 386 شرکت و عرضه بیش از 10000 مدل محصول برگزار شده است.

در هشتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت سال 99، بیش از 300 شرکت بیش از 8000 مدل محصول ارائه می‌کنند.
شرکت‌های نانو مهندسی سطح ژیکان، اندیشه سازان سلامت پارسیان، آیهان چاپگر فلز، فناوری خلاء کهربا، رشد نانو فناوران، الکترونیک سازان فن آریا، ره رویش راد، نانوپژوهان راگا که در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر هستند، امسال در تاریخ 27 الی 30 آذر در این نمایشگاه حضور یافتند.

در جدول ذیل، فهرست شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران که در هشتمین «نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت» (سال 1399) شرکت نموده‌اند و لینک دسترسی به صفحه و محصولات شرکت در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت ارائه شده است:

.

ردیف نام شرکت حوزه فعالیت لینک دسترسی به صفحه و محصولات شرکت در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت
1 نانو مهندسی سطح ژیکان تولیدکننده تخصصی دستگاه‌های اندازه‌گیری زاویه تماس، کشش سطحی مایعات و انرژی سطح جامدات در کلاس‌های متنوع و بر حسب نیازهای پژوهشگران https://b2n.ir/255299
2 اندیشه سازان سلامت پارسیان تولید سانتریفیوژهای صنعتی و آزمایشگاهی https://b2n.ir/191826
3 آیهان چاپگر فلز پرينتر سه بعدي فلزي روميزي https://b2n.ir/879858
4 فناوری خلاء کهربا تولید ابزارهای اپتیکی و تجهیزات  تصویربرداری و پردازش تصویر فضاهای مجازی، ساخت و تولید تجهیزات و دستگاههای اندازه گیری اپتیکی و مترولوژی https://b2n.ir/330302
5 رشد نانو فناوران طراحی و ساخت میکروسکوپ الکترونی روبشی https://b2n.ir/423136
6 الکترونیک سازان فن آریا طراحي و ساخت سبد محصول از تجهيزات حفاظتي، اندازه‌گيري و عيب‌يابي https://b2n.ir/646656
7 ره رویش راد گلخانه هوشمند مینیاتوری https://b2n.ir/531236
8 نانوپژوهان راگا طراحي و ساخت تجهيزات اندازه‌گيري دقيق و آزمايشگاهي با رويكرد دانش‌بنيان و استفاده از علوم و فنون نانو https://b2n.ir/378317
برچسب ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.