شعبه دانشکده ژئوفیزیک

معرفی شعبه:
این شعبه در تاریخ یکم مهر ماه سال ۱۴۰۱ با تلاش های مشترک مجموعه موسسه ژئوفیزیک و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به منظور ارتباط با شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و ارتقای ابعاد تجاری و صنعتی موسسه ژئوفیزیک و کمک به مجموعه ی پارک تاسیس گردید و در حال حاضر نیز با یکی از شرکت های عضو پارک همکاری دارد. انتظار می رود تا شرکتهای مستعد ژئوفیزیکی دانش بنیان و رشدی در سالهای آتی با هدف همکاری نزدیک با دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های متنوع سه گروه آموزشی فیزیک فضا، فیزیک زمین و زلزله شناسی دررشته های هواشناسی، علوم فضایی، زلزله شناسی، لرزه شناسی، گرانی سنجی، ژئوالکتریک و ژئومغناطیس توسط پارک علم و فناوری شناسایی ، جذب و مستقر شوند.
برنامه ها و اهداف:
استقرار و ارتباط با شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه ی اکتشاف نفت و گاز، معادن و منابع طبیعی، مهندسی عمران و ژئوتکنیک، هواشناسی، فیزیک دریا و اقیانوس شناسی و سایر زمینه های مرتبط با علوم زمین.
فضاهایی که شعبه ژئوفیزیک تا کنون در اختیار پارک قرار داده شامل موارد زیر می باشد:
۱- ساختمان دو طبقه به متراژ ۴۰۰ مترمربع حدودی
۲- ساختمان دو طبقه به متراژ ۲۵۰ مترمربع حدودی
۳- سوله به متراژ ۲۰۰ مترمربع حدودی
۴- سوئیت مسکونی به متراژ ۵۰ مترمربع حدودی
لازم به ذکر است که تمامی این فضاها در اختیار شرکت مستقر در شعبه ژئوفیزیک قرار گرفته است. همچنین موسسه ژئوفیزیک دارای فضاهای دیگری نیز می باشد که با رایزنی های انجام شده می توان ان ها را نیز در اختیار پارک قرار داد.
ارتباط با شعبه
آدرس شعبه: انتهای خیابان کارگر شمالی روبروی سازمان انرژی اتمی موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران
سرپرست شعبه: دکتر حسین هاشمی شاهدانی دانشیار موسسه ژئوفیزیک ۱۴۰۰
ایمیل سرپرست شعبه: hashemy@ut.ac.ir
تلفن : ۰۹۱۲۳۹۳۴۰۹۰, ۰۲۱-۸۸۰۰۱۱۱۵
همیار دانشجویی شعبه: محمدعلی خداقلی، دانشجوی دکتری ژئوفیزیک
ایمیل: khodagholi.ali.m@ut.ac.ir
تلفن: ۰۹۱۱۳۷۲۷۳۱۸, ۰۹۲۲۲۴۸۶۹۵۸
شرکت های عضو و یا مستقر در شعبه:
تلویزیون اینترنتی آیو (برید فناور آریان):
شرکت برید فناور آریان (آیو) یکی از شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ فناپ و بانک پاسارگاد است که در سال ۱۳۹۳ فعالیت‌ خود را در حوزه‌ی IPTV (تلویزیون تعاملی) آغاز کرد و در سال ۱۳۹۴ موفق به دریافت نمایندگی عرضه تولیدات سازمان صداوسیما شد. برید فناور آریان علاوه بر صداوسیما با سایر سازمان‌ها و نهادهای ذینفع و پدیدآورندگان محتوا و خدمات در این حوزه همکاری نزدیکی دارد. این شرکت در سال ۹۵ موفق به دریافت پروانه‌ی VOD شد و از معدود شرکت‌های فعال در صنعت است که مجوزهای IPTV و VOD را اخذ کرده است.
• فضای حدودی ساختمان ۴۰۰ متر
• دوطبقه
• خدمات: تولید محتوا، سیگنال اختصاصی، پخش زنده (استریم)، استودیو اختصاصی
تلویزیون اینترنتی آرپا:
گروه رسانه‌ای آرپا در پلتفرم سوپراپلیکیشن پی‌پاد، با بیش از ۴ میلیون کاربر، جهت ارائه خدمات با استفاده از ابزارهای نوین وارد اقتصاد دیجیتال شده و با برخورداری از توان فنی، محصولات متعدد و متنوعی را به کاربران خود ارائه کرده است. خلاء وجود رسانه اختصاصی در حوزه فین تک و خدمات پرداخت و لزوم تعامل با مخاطبان این حوزه، شرکت را بر آن داشت تا با استفاده از توان بالقوه و ظرفیت‌های موجود در هلدینگ فناپ از جمله شرکت¬های آیو، ابرآوران و … محصول رسانه‌ای تحت عنوان “گروه رسانه‌ای آرپا” را بعنوان اولین رسانه پرداخت الکترونیک ایران را با فناوری تلویزیون اینترنتی (IPTV) راه¬اندازی نماید.
• فضای حدودی ساختمان ۲۵۰ متر
• دو طبقه
• خدمات: سیگنال اختصاصی، آرپانگار (پخش لایو)، آرپا پلاس (تولید محتوا و اختصاص شبکه)، آرپا رنگین کمان ( محتوای اختصاصی در ۷ موضوغ مختلف از شبکه آرپا)