photo_2019-12-17_21-35-05

RETech/UTInvest98 در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار افتتاح شد

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران همزمان با بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در نمایشگاه بین¬المللی تهران، رویداد RETech/UTInvest98 را 26 آذرماه تا 29 آذرماه برگزار کرد.
در افتتاحیه این رویداد دکتر عباس زارعی، رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان اینکه برگزاری این مراسم با همت و همکاری بخش پژوهش و معاونت پژوهشی دانشگاه تهران صورت گرفته است، گفت: ما سال‌ها است که پیوست آموزش و پژوهش را در دانشگاه تهران در دستور کار قرار داده ایم و آنچه امروز پارک دانشگاه تهران سعی در اجرای آن دارد تکمیل زنجیره ارزشی ایده تا بازار است.
وی با اشاره به همکاری صندوق پژوهش و نوآوری دانشگاه تهران در توسعه فناوری تصریح کرد: راه‌اندازی و توسعه صندوق پژوهش و نوآوری دانشگاه تهران و مجموعه شهر دانش دانشگاه تهران نشان می‌دهد که دانشگاه در مسیر صحیح نوآوری است و آنچه که در دست اجرا دارد در استراتژی شهر دانش دانشگاه تهران دیده شده است.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران افزود: شهر دانش دانشگاه تهران اتصال دهنده صنعت نسل ۲ و ۳ به نسل ۴ است که در نسل ۴ بر تحولات دیجیتال تأکید دارد.
دکتر محمود نیلی، رئیس دانشگاه تهران نیز طی سخنانی در این مراسم با بیان اینکه هسته اصلی هر تحول به‌کارگیری دانش و پژوهش است، گفت: تصمیم‌گیری‌هایی که در این دانشگاه می‌شود، محدود به ساختمان مرکزی آن نیست، بلکه شامل همه شعبه‌ها و پردیس‌های آن نیز می‌شود.
وی دانشگاه تهران را دانشگاه مادر دانست و افزود: از آنجایی که این دانشگاه جزء دانشگاه‌های پیشرو در حوزه علم و فناوری است؛ از این رو احساس می‌کنیم که همه عالمان و دانشمندان عضو دانشگاه تهران هستند.
نیلی با بیان اینکه در چهار روز این نمایشگاه تلاش داریم که زنجیره تبدیل علم و فناوری به دانش محقق شود، خاطر نشان کرد: زمینه این امر از سال‌های قبل فراهم شده و امروز محصول آن را می‌چینیم.
نیلی به بیان ظرفیت‌های دانشگاه تهران اشاره کرد و یادآور شد: یکی از محورهای برنامه پنجم دانشگاه تهران، مسئولیت اجتماعی در راستای تأثیر دانشگاه بر جامعه است، به گونه‌ای که ما شاهد هستیم که همه بر این باورند که چالش‌های زندگی و جامعه از سوی دانشگاه‌ها، دانشگاهیان و محققان مرتفع می‌شود.
رئیس دانشگاه تهران در ادامه با تأکید بر اینکه این دانشگاه در این امر در ساختارها و وظایف خود تحولاتی ایجاد کرده است، یادآور شد: هسته اصلی هر تحول به‌کارگیری دانش و آموزش و پرورش دو رکن اصلی این تحولات است؛ از این رو مسئولیت اجتماعی و خدماتی که دانشگاه به محققان ارائه می‌دهد، بسیار مهم است و این امر نیازمند زمینه‌سازی‌های خاصی است.
وی راه‌اندازی پارک علم و فناوری را از جمله زیرساخت‌های ارائه خدمات به محققان ذکر کرد و افزود: ویژگی دیگر این دانشگاه گستردگی فضاها و پردیس‌ها است. به این معنی که تصمیمی که در ساختمان مرکزی دانشگاه گرفته می‌شود، از دریای خزر تا خلیج فارس و از شرق تا غرب اجرایی می‌شود؛ از این رو تصمیم‌گیری‌های ما محدود به ستاد مرکزی این دانشگاه نمی‌شود.

برچسب ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.