محتوای تصویری

اقتصاد اشتراکی

به اشتراک گذاری تجهیزات و منابع در قالب اقتصاد اشتراکی، راهکاری برای جهش تولید

اقتصاد چرخشی

به کارگیری اقتصاد چرخشی با هدف تامین، حفظ و نگهداری مواد اولیه تولیدی و با استفاده بهینه از منابع موجود و در دسترس، استفاده مجدد و تعمییر کالاهای تولیدی می تواند به عنوان یکی از پارامترهای موثر در رسیدن به جهش تولید در نظر گرفته شود.

انیمیشن کوتاه مورچه (The Ant)

مدیریت و رهبری دو مفهوم کاملا مجزا هستند، در این انیمیشن کوتاه مورچه به ظرافت به تفاوتهای این دو مفهوم پرداخته می شود و همچنین نشان میدهد با خلاقیت و گرفتن تصمیم های هوشمندانه می توان دنیا را به فضای شادتری تبدیل کرد. 

این ویدیو بیش از 30 میلیون بار در یوتیوب مشاهده شده است.

عینک واقعیت افزوده گوگل با امکان ترجمه لحظه‌ای

سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل، در کنفرانس ٢٠٢٢ طراحان توسعه دهندگان این شرکت، از محصول جدید خود در قالب یک عینک واقعیت افزوده رونمایی کرد. این عینک هوشمند یک نمونه اولیه است و ویژگی بارز آن نمایش ترجمه زبان ها در مقابل چشمان کاربر است. بدین ترتیب شخصی با این عینک واقعیت افزوده، می‌تواند همزمان با صحبت شخص دیگری، آنچه وی می‌گوید را تنها با خواندن نوشته‌هایی که از طریق لنزها نشان داده می شوند، درک کند.

تفکر خلاق

چرا یکی مثل بقیه باشید، در حالی که به این دنیا آمده‌اید که خاص و منحصربه‌فرد باشید؟

وقتی بتوانید از دیدگاهی خارج از چارچوب به زندگی و کسب وکارتان نگاه کنید، در اصل به خودتان اجازه می‌دهید که متفاوت فکر کنید و این موضوع ضامن موفقیت شما خواهد بود.

کار تیمی

اگر جمعی از افراد در کنار یکدیگر به سمت جلو حرکت کنند، موفقیت خود به خود ایجاد خواهد شد.

پایه و اساس هر کسب‌وکاری، داشتن یک تیم قوی و باانگیزه است.نتیجه کار تیمی بهبود روابط کاری و خلاقیت تیم است.بنابراین آن‌چه که در هر تیمی اهمیت دارد «هم‌افزایی» است که درنهایت، تیم به نوآوری و ابتکار در ارائه محصولات یا خدمات خود خواهد رسید.

مدیریت تعارض

مفهوم تعارض ازجمله مفاهیم بسیار بحث‌برانگیز است. تعارض در برخی منابع به‌عنوان نوعی رفتار انسدادی و در پاره‌ای دیگر از موارد به‌عنوان مغایرت اهداف تعریف شده است.این مفهوم را به‌گونه‌‌ی دیگری نیز می‌توان تعریف کرد: «تعارض فرایندی است که به‌‌موجب نوع خاصی از ادراک (خواه واقعی یا غیرواقعی) منجر به ایجاد اختلال در توازن و ثبات مطلوب در یک جهان به‌هم‌وابسته می‌شود».

 اجتناب از تعارض عملاً غیرممکن است. این طبیعت انسان است که مخالف باشد. حذف کامل مخالفت‌ها نیز مشکلات خاص خود را ایجاد می‌کند زیرا در صورتی که هیچ‌گونه اختلاف نظری وجود نداشته‌باشد، هیچ راهی برای دستیابی به طرح‌ها و سیاست‌های ناقص و اصلاح آن‌ها نیز وجود نخواهد داشت.در نتیجه جای حذف تعارض‌ها باید به فکر یادگیری راهی برای مدیریت تعارض‌ها بود.
مدیریت تعارض به توانایی شناسایی و مدیریت تعارضات به صورت منصفانه و کارآمد گفته می‌شود. این فرآیند، رسیدگی به ناسازگاری‎‌ها یا اختلاف نظرها را به دنبال دارد و ناشی از نظرات، اهداف و نیازهای متفاوت است.

مهارت حل مسئله

همه افراد در زندگی خود، با مسئله‌های متفاوتی در محیط کار، تحصیل یا خانواده رو به‌ رو می‌شوند؛ در زندگی همه ما مشکلات وجود دارند. مسئله‌ها موانعی هستند، که سر راه ما قرار می‌گیرند و رسیدن به هدف را برای ما سخت‌تر می‌کنند؛ اما تجربه‌هایی که از برخورد با آن‌ها و حل مساله به دست می‌آوریم، باعث رشد فکری ما می‌شود.
مهارت حل مسئله یا (Problem Solving)، یک فرآیند شناختی – رفتاری است که توسط خود فرد هدایت شده و با کمک آن، راه حل‌های موثر و سازگارانه‌ای برای مسائل زندگی می‌یابد. هدف نهایی حل مسئله غلبه بر موانع و پیدا کردن بهترین راه حل برای موضوعات است. بهترین راه حل برای رفع مشکلات را نمی‌توان به صورت تعریف کلی ارائه دارد. در واقع بسته به موقعیتی که فرد در آن قرار دارد راهکارها متغیر خواهد بود.
توانایی حل مسئله یکی از مهارت‌های مهم در زندگی است که در تک تک بخش‌های زندگی هر فردی کارآیی دارد. در صورت ارتقا این مهارت و به کارگیری تکنیک‌های آن، می‌توانید به راحتی مشکلاتی که در زندگی شخصی و یا شغلی شما پیش می‌آید را به بهترین شکل ممکن رفع کنید.

برای رشد کردن باید منطقه امن ذهنی ات را ترک کنی

 حاشیه امن (Comfort Zone) یا منطفه امن ذهنی یا حیطه راحت طلبی را می‌توان یک حالت ذهنی در نظر گرفت که افراد در آن احساس راحتی می‌کنند، بر محیط اطراف خود کنترل دارند و سطح استرس و اضطراب کمی را تجربه می‌کنند. با توجه به تفاوت های میان افراد، منطقه امن از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

ماندن در منطقه امن سبب کاهش بهره وری می شود و انگیزه شما را برای انجام کارهای بیشتر و آموزش چیزهای جدیدتر از بین می برد.

انسان موجودی فعال و پویا است و باید همیشه در حال تحرک باشد در غیر این صورت استعدادهایش شکوفا نمی شود. به همین دلیل اگر شما بخواهید برای همیشه در منطقه امن ذهنی تان بمانید هرگز موفق نخواهید شد و تجربه های جدیدی به شما اضافه نمی شود. یعنی اگر شما بخواهید خودتان را کشف کنید باید از این ناحیه خارج شوید و با تجربیات و دنیای جدید آشنا شوید تا بتوانید خودتان را بسازید.