پروژه های درحال اجرای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

پروژه P4

این پروژه به عنوان بخشی از طرح جامع پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و در 3طبقه پارکینگ ، طبقه همکف سالن آمفی تاتر و فضای اداری ، 7طبقه روی همکف تنها با کاربری اداری و به صورت فلت و روف گاردن با کاربری تجاری مانند رستوران ، باشگاه ورزشی ، فروشگاه و نمایشگاه دائمی طراحی و در دست اجرا می باشد.

 فراخوان اطلاعیه جذب سرمایه‌گذار برای مشارکت پروژه ساخت و بهره‌برداری ساختمان ۲۲ هزار متری P4 را از طریق لینک زیر مشاهده نمایید. 

 

پروژه TH1

ساختمان TH1 در امیرآباد شمالی، خیابان فرشی مقدم، جنب دانشکده کارآفرینی در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران واقع شده است. از مراحل اجرایی این پروژه، گود برداری و بازطراحی انجام شده است و محاسبات و نقشه های اجرایی جهت اجرا آماده می‌باشد. بر اساس نقشه‌های اولیه در زمینی به مساحت  1600 متر مربع و با زیر بنایی به مساحت 4680 متر مربع در 4 طبقه و یک نیم طبقه طراحی شده است. این ساختمان به عنوان یک فضای اختصاصی برای استقرار استارتاپ‌های فین تکی (فین استارز) ، فرابورس‌، بانک و بیمه طراحی شده است.

فراخوان اطلاعیه جذب سرمایه‌گذار برای مشارکت در پروژه ساختمان ۵ هزار متری TH1 را از طریق لینک زیر مشاهده نمایید.

 

پروژه TH2

ساختمان TH2 در امیرآباد شمالی، خیابان فرشی مقدم ، جنب دانشکده کارآفرینی در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران واقع شده است. این ساختمان در حال ساخت می‌باشد و بر اساس نقشه ها در زمینی به مساحت حدود 1600 متر مربع اجرا شده که فضاي مفید در دسترس آن پس از ساخت 1350 متر مربع در طبقه زیر همکف و 1330 متر مربع در سطح همکف میباشد. در این طرح سعی بر آن است تا مدلی براي بهره برداري و کاربري ساختمان ارائه گردد تا بتواند به صورت توأمان علاوه بر بازگشت سرمایه گذاري
صورت گرفته و ایجاد جریان درآمد، محلی جهت اجراي برخی از وظایف کارکردي پارك باشد و به عنوان یک پروژه نمونه موفق در حوزه ایجاد بسترهاي مناسب توسعه فناوري و تجاري سازي آن با ایجاد پیوند هاي عمیق میان بازیگران اصلی این حوزه باشد.

برج فناوری دامپزشکی

زمین این طرح متعلق به دانشگاه تهران بوده و کارفرمایی طراحی و ساخت آن تا وضعیت فعلی به عهده اداره کل طرح های عمرانی و پشتیبانی دانشگاه تهران بوده است که از ابتدای سال 1396 شروع به ساخت گردیده است.
این ساختمان دارای زیر بنایی در حدود 16000 متر مربع می باشد که 9 طبقه آن روی زمین و 3 طبقه آن زیر زمین است، کاربری فرهنگی، ورزشی و اداری برای آن پیش بینی گردیده و فضاهای در نظر گرفته شده در طرح شامل : سالن آمفی تئاتر (دربالاترین طبقات) ، فضاهای ورزشی و استخر و سونا (در طبقات زیر زمین) ، فضاهای اداری در طبقات ، پارکینگ (در سه طبقه زیر زمین) است .
پیشنهاد پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با توجه به نزدیکی ساختمان به دانشکده دامپزشکی و اکوسیستم شهر تهران در خصوص روند رو به رشد حیوانات خانگی ، و همچنین ارزش افزوده صنعت دامپزشکی (بعنوان شاخه ای از صنایع کشاورزی) کاربری اصلی پیشنهادی ایجاد یک مرکز تخصصی در زمینه هتلینگ ، کلینیک ، و پژوهش های فناورانه در حوزه حیوانات (دامی و خانگی) است. در بررسیهای انجام شده در خصوص نمونه مشابه این طرح در سایر کشور ها فعالیت های قابل انجام در این مراکز شامل موارد زیر می باشد :

  • Private clinic
  •  Teaching & research
  • Regulatory medicine
  • Public health
  • Uniform service
  • Industry

HSE

HSE حرف اول كلمات Health (بهداشت) ، Safety (ايمني) و Environment (محيط زيست) است كه متولي و عهده دار كليه مسائل مربوط به بهداشت كار ، صنعتي و محيط ، ايمني و آتش نشاني و محيط زيست مي باشد.
این پروژه شامل اجرای یک دوره بازدید به منظور بررسی وضعیت HSE از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و ارتقای سطح دانش کارکنان طی برگزاری دوره آموزشی با محتوای آشنایی با مفاهیم حوزه های ایمنی ، بهداشت و محیط زیست و نیز مستند سازی سیستم مدیریت HSE می باشد.
برنامه های این پروژه آشنایی با اصول ایمنی و بهداشت حرفه ای ، آشنایی با اصول کمک های اولیه ، آشنایی با مفاهیم استاندارد –ISO14001-مستند سازی آشنایی با مدیریت سبز ، آشنایی با مفاهیم ایمنی حریق و شرایط اضطراری و مدیریت شرایط اضطراری ، آشنایی با عوامل زیان آور محیط کار و اصول ارگونومی در محیط کار ، آشنایی با قوانین و الزامات محیط زیستی – اصول محیط زیست ، آشنایی با علائم ایمنی و بهداشتی ومحیط زیستی – روش های حفاظت در برابر خطرات ایمنی و بهداشتی – MSDS ، آشنایی با مدیریت ریسک + کارگاه عملی ، آشنایی با مفاهیم استاندارد –ohsa18001 مستند سازی می باشد.

5S

«پنج اس» یا 5S یکی از مباحث عمده در مدیریت ژاپنی میباشد که ابتدا در ژاپن و سپس در سایر کشورها به کار گرفته شده است.هدف 5S به بیانی ساده، سامان دادن، نظم و ترتیب، پاکیزه سازی، هماهنگی و ایجاد انضباط در محیط کاری است. 5S، به عنوان موثرترین رهیافت و ستونی استوار در ساختمان عملیات اصلاحی و بهبود بهره وری شناخته شده است که با اجرای این اصول در صنایع و سازمانهای مختلف تجاری، صنعتی و خدماتی موجب افزایش بهره وری، استفاده بهینه از سرمایه نیروی انسانی و زمان انجام کار، افزایش کارایی و در نهایت سوددهی بیشتر سازمان می‌شود.