WhatsApp Image 2022-03-12 at 23.08.12

افزایش همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و شهرداری منطقه 6 تهران

نشست مشترک پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و شهرداری منطقه شش با حضور دکتر هادی غفوریان معاون فنی و اجرایی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و دکتر کسائیان مشاور شهردار منطقه 6 تهران، میثم یوسفی معاون مرکز رشد پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، دکتر حیدری مشاور هوشمندسازی شهرداری منطقه 6 ، مدیر عامل شرکت توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران، مدیرعامل بنیاد حامیان دانشگاه تهران روز شنبه 21 اسفندماه با هدف بهره مندی از توانمندی ها و ظرفیت های دو مجموعه جهت همکاری های آتی برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر هادی غفوریان معاون اجرایی و فنی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به توسعه مناطق نوآوری به فرصت های توسعه ای بین پارک و شهرداری اشاره کرد و افزود: هدف اصلی پارک های علم و فناوری افزایش ثروت و فرهنگ نوآوری و افزایش کسب وکاری های مبتنی بر دانش است. ایشان با اشاره به سیر تحول پارک ها از نسل اول تا نسل چهارم به معرفی پارک علم و فناوری پرداخت و گفت: زنجیره ارزشی پارک علم و فناوری به طور واضح از مسئله یابی تا توسعه کسب و کارها شروع میشود. مرکز کارآفرینی و نوآوری برنامه هایی تحت عنوان جوانه  رویش شکوفایی دارد و فراخوان های فصلی و مستمر است و مخاطبانش معمولا از هیئت علمی و فارغ التحصیلان دانشگاه های سراسر کشور است.

در ادامه ایشان به خدمات مرکز نوآوری و کار آفرینی و مرکز رشد نیز اشاره کرد.

در این نشست میثم یوسفی معاون مرکز رشد پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به ناحیه نوآوری دانشگاه تهران افزود: سه هاب منطقه‌ی نوآوری شهر دانش (smart, green and knowledge city)، منطقه‌ی نوآوری اینترنت اشیا (IOT,IIOT) و منطقه‌ی نوآوری کسب و کارهای خرد و کوچک (circular economy) قرار گرفته است.

میثم یوسفی ضمن تشریح ناحیه نوآوری IoT (IoT Arena) از مرکز نوآوری تحول دیجیتال فولاد در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، دیتاسنتر، مرکز نوآوری کلیک، مرکز نوآوری شهید نوروزی، شتابدهنده نکسترا، سوله کوی دانشگاه تهران، تعدادی از شرکت‌های عضو پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و … با عنوان دارایی ناحیه نوآوری IoT یاد کرد.

ایشان با بیان اینکه، بیش از 30 درصد ازمجموع 180 شرکت در حوزه ICT فعالیت دارند به تفاهم نامه سه جانبه بین دانشگاه تهران، همراه اول و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز اشاره کرد.

.

در ادامه دکتر کسائیان مشاور شهردار منطقه 6 تهران با اشاره به اینکه شهرداری تهران به موضوع هوشمندسازی و موضوع حمل و نقل و ترافیک بسیار اهمیت میدهد ادامه داد: ما به دنبال آنیم که سال 1401 طرح ها و اعتبارات خاصی در جهت عملی کردن حوزه هوشمندسازی به منظور خدمات بهتر و منسجم تر به شهروندان باشیم و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بعنوان بازوی اجرایی نقش بسزایی در اجرایی شدن این امر میتواند داشته باشد.

ایشان با اشاره به فرصت های سرمایه گذاری افزود: میتوانیم با شناسایی دانش فنی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در حوزه ترافیک و حمل و نقل و هوشمندسازی از طرح ها در جهت بهبود حال شهروندان حمایت کنیم.

در پایان از 6 شرکت مستقر در پارک علم و فناوری  بازدید شد.

برچسب ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.