فراخوان کارویا2

کارویا؛ مسابقه ای برای تامین سرمایه جسورانه شرکت‌های دانش بنیان

◼️اگر شرکت دانش بنیان هستید،
◼️ اگر برای توسعه یکی از محصولات دانش بنیان خود نیازمند جذب حداکثر 4 میلیارد تومان سرمایه جسورانه هستید،
◼️ اگر تمایل دارید این سرمایه را از طریق تامین مالی جذب کنید،

در مسابقه اینترنتی کارویا ثبت نام کنید.

در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری جهت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان مسابقه تلویزیونی کارویا را برگزار می‌کند.

در این مسابقه که تابستان امسال از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد، بیش از ۱۲۰ شرکت دانش‌بنیان به رقابت می‌پردازند تا طرح‌های سرمایه‌پذیر برتر آن‌ها وارد فرآیند تامین مالی جمعی شود.

بنابراین هر شرکت‌ دانش‌بنیانی که برای توسعه یکی از محصولات دانش‌بنیان خود نیازمند جذب حداکثر 4 میلیارد تومان سرمایه جسورانه از طریق تامین مالی جمعی است، می‌تواند در این مسابقه شرکت کند.

“تامین مالی جمعی” یکی از ابزارهای مهم تامین مالی نوآوری، به ویژه برای طرح‌های نسبتاً کوچک است که اخیراً به همت سازمان بورس و اوراق بهادار عملیاتی شده است و در قالب آن، اشخاص حقیقی و حقوقی علاقمند فارغ از سن، جنس و موقعیت جغرافیایی می‌توانند از طریق سکوهای معتبر و مورد تایید شرکت فرابورس ایران، در تامین مالی طرح‌ها مشارکت کرده و در سود و زیان آن‌ها شریک شوند.
این روش تامین مالی، به ویژه از آن جهت حایز اهمیت است که منابع تازه‌ای، فراتر از منابع بخش دولتی یا عمومی موجود، و با ماهیت بخش خصوصی به زیست‌بوم دانش‌بنیان تزریق می‌کند.
صندوق نوآوری و شکوفایی نیز به منظور تسهیل و تقویت تامین مالی جمعی در طرح‌های دانش‌بنیان با رویکرد غیرمستقیم، بازگشت 80 درصد اصل سرمایه‌گذاری انجام‌شده از طریق سرمایه‌گذاران حقیقی را تضمین می‌کند. به عبارت دیگر، اشخاص حقیقی علاقمند به مشارکت در تامین مالی جمعی، در صورت شکست طرح، با زیان قابل توجهی مواجه نشده و می‌توانند 80 درصد اصل سرمایه خود را از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت کنند.

توجه

مهلت ثبت نام در مسابقه کارویا، تا تاریخ 10 اردیبهشت 1400 خواهد بود.

علاقمندان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.karoya.tv و تکمیل کاربرگ، در این مسابقه شرکت کنند.

برچسب ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.