0O1A5524

برگزاری نشست مجازی میان شرکت‌های خوشه ای GIS پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و سازمان نقشه برداری کشور


پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، نشست مجازی میان شرکت‌های خوشه ای GIS و سازمان نقشه برداری کشور را در 29 مرداد ماه برگزار کرد.
در ابتدای این نشست خانم سیدمحمدی، رئیس واحد امور قراردادها و خدمات مدیریتی گفت پیرو تفاهم نامه فیمابین پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و سازمان نقشه برداری، اولین نشست سازمان نقشه برداری به عنوان شرکت کارفرما با شرکت‌های خوشه ی ژئوماتیک برنامه ریزی و برگزار شد. در این نشست سازمان نقشه برداری به اعلام نیازهای خود پرداخت و سپس شرکت‌های حاضر در جلسه توانمندی‌های خود را تشریح کردند.
دکتر کریمی؛ معاونت توسعه فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ضمن اشاره به تفاهم‌نامه میان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و سازمان نقشه برداری کشور گفت تلاش بر این است تا با توجه به ظرفیت‌های هر دو مجموعه، اتفاقات خوبی رقم بخورد. پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به عنوان یک پارک جامع و سرآمد ظرفیت‌های بالایی در حوزه‌های مختلف دارد از جمله برنامه‌های حمایتی که هسته‌ها از آن بهره‌مند می‌شوند و می‌توانند در ادامه به شرکت‌های بزرگ تبدیل شوند. همچنین پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، ظرفیت خوبی را به وجود آورده است تا شرکت‌های توانمند در حوزه‌های مختلف بتوانند در پارک مستقر شوند و از ظرفیت‌ها و تسهیلات پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بهره‌مند شوند.
دکتر کریمی در ادامه صحبت‌شان تاکید کرد این جلسه در راستای تفاهم‌نامه مذکور و با این هدف صورت می‌گیرد که نیازمندی‌های سازمان نقشه برداری مطرح گردد، همچنین شرکت‌ها نیز به بیان ظرفیت‌های خود بپردازند، و در نهایت نتیجه‌ای کاربردی حاصل شود و پروژه‌هایی برای حل مسائل سازمان نقشه برداری تعریف شود.
دکتر آقازاده؛ معاونت اجرایی و پشتیبانی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت یکی از ماموریت‌های پارک علم و فناوری دانشگاه تهران همراهی در مسیر تجاری سازی و ارائه خدمات فنی و اداری به شرکت‌هاست. باتوجه به جایگاهی که پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در زمینه ارتباطات و تعامل با سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ دارد، می‌تواند پلتفرمی برای ایجاد تعامل باشد و در نتیجه این تعاملات ارزش آفرینی اقتصادی، فناورانه و اجتماعی ایجاد شود و در نهایت جامعه، دانشگاه، سازمان‌های بزرگ، شرکت‌های مستقر در پارک و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از نتایج آن منتفع شوند. این تفاهم‌نامه نقطه شروعی برای دستاوردهای بزرگ است.
مهندس بکتاش؛ معاون فنی سازمان نقشه برداری کشور بعد از اشاره به تفاهم‌نامه مذکور گفت این تفاهم‌نامه در راستای کمک به ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناور از طریق ارائه خدمات عمومی و تخصصی با ارزش افزوده بالا، جذب سرمایه‌گذاری و ورود کارآفرینان و واحدهای صنعتی به بازارهای داخلی و جهانی و انجام همکاری‌هایی در حوزه فناوری و کارآفرینی منعقد شده است. ایشان در ادامه افزود روح حاکم بر این تفاهم‌نامه را برای سازمان نقشه برداری می توان در سه محور خلاصه کرد: نیازهای نرم افزاری، نیازهای سخت افزاری، متدولوژی و تکنولوژی‌ها.
در ادامه این نشست شرکت‌های توسعه علوم ژئوماتیک رهپویان، سنجش از راه دور بصیر، لرزه نگار پارسیان، هیرونگار پارس، ژئوفیزیک دانا کیش، ژرف دریا پژوهش پارس، پیشگام تجهیز بنیان و گیتی فراز پیشرو به ارائه توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها و دستاوردهای خود پرداختند.

.

برچسب ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.